Kemping Olifants

O kempingu Olifants

Z tego kempingu na wysokim wzniesieniu widać rzekę wijącą się przez afrykański busz w kierunku granicy z Mozambikiem. Muszę dodać, że powinieneś planować wizytę w kempingu Olifants dużo wcześniej, rezerwacji najlepiej jest dokonać rok wcześniej, żeby upewnić się, że są jeszcze wolne miejsca. Niewiele innych miejsc w Krugerze oferuje tyle grupowych zajęć jak Olifants. Oprócz porannego i wieczornego safari możesz wybrać jazdą na rowerze górskim, pójść na całodzienne piesze safari przy brzegach rzeki Olifants albo nawet zapisać się na kilkudniową pieszą wycieczkę.

Widok na typowe bugalowy w Skukuzie

Szkoda, że nie ma pola namiotowego na terenie Olifants, ale możesz rozbić namiot na kempingu satelitarnym – Balule, oddalonym o 10 km. Jest tam też 6 chat ze wspólną łazienką dla osób z ograniczonym budżetem. Dobra wiadomość to fakt, że wszystkie grupowe propozycje w kempingu Olifants są dostępne dla turystów mieszkających w Balule. Propozycja trasy safari w okolicach Olifants Przejechane 78 km, czas 3 godziny Wyjedź w kierunku wschodnim z Olifants na drogę S44. Na łuku drogi jest odgałęzienie do krótkiej dróżki szutrowej biegnącej do sporego jeziorka, gdzie często można spotkać hipopotamy.

Jest to idealne miejsce do porannego robienia zdjęć. Powróć na S44, jedź w kierunku punktu obserwacyjnego (lookout) Olifants, niecałe 5 km od kempingu. Z tej skalistej krawędzi widać dokładnie co dzieje się po drugiej stronie rzeki. Możesz spotkać żyrafy, słonie, koby śniade jak też krokodyle i hipopotamy na piaszczystych mieliznach. Kontynuuj swoje safari szosą S44, zakręcającą teraz w kierunku północnym obok brzegu rzeki Letaba (14 km).

Bungalow na kempingu w Skukuzie widoczny z bliska

Trzymaj się prawej strony na skrzyżowaniu i weź S46 w kierunku Letaba. Jest tam wiele stopów z widokami na rzekę. Zanim dojedziesz do Letaby, na północ od skrzyżowania z S94, jest krótka obwodnica biegnąca przez gęsty busz do ogromnego drzewa nad rzeką. Na odpoczynek najlepiej jest zatrzymać się w Letaba. Możesz używać miejsca piknikowe dla dziennych turystów albo pójdź do restauracji z pięknym widokiem na rzekę. Wstąp na chwilę do Elephant Hall, żeby powiększyć swoją wiedzę na temat ogromnych słoni. Do Olifants jedziesz 24 km trasą H1-5 biegnącą przez zagajniki mopane, kochane przez słonie.

Inne kempingi: Kampingi Orpen Maroela i Tamboti Kemping LetabaKemping Skukuza, Kemping Pretoriuskop