Kemping Letaba

Kempingi w Krugerze — Kemping Letaba

Jeśli nie dbasz za wiele o oglądanie zwierząt, Letaba będzie dla ciebie najlepszym kempingiem w Krugerze. Przez otaczające gęste zagajniki drzew mopane, potrzebujesz trochę szczęścia, żeby coś wyśledzić z Wielkiej Piątki, nawet jeśli będziesz tutaj mieszkał przez tydzień. Jednak kemping Letaba cieszy się jednym z najlepszych widoków na rzekę w całym Parku Krugera. Czeka tutaj na turystów duże, zacienione drzewami miejsce kempingowe i duży wybór w zakwaterowaniu, począwszy od luksusowych rondavels, a skończywszy na namiotach. Wszędzie na terenie kempingu zobaczysz spacerujących wczasowiczów w okularach przeciwsłonecznych obserwujących ptaki.

Piękne ogrody kempingu przyciągają wiele różnych gatunków ptaków. Najlepszym czasem odwiedzenia Letaby jest lato. Jest tam dwa baseny kąpielowe, jeden obok namiotów safari i jeden obok miejsca piknikowego dla codziennych odwiedzających. Na terenie kempingu jest sklep, kafejka, świetlica z telewizorem i amfiteatr. Drzewa mopane są tak gęste, że z trudem można zobaczyć słonie, ale patrz uważnie, twoje wysiłki będą wynagrodzone. Zobaczysz słonie, bawoły, koby śniade (waterbuck) i nawet lamparty.

Safari w Letaba

60 km, około 2,5 godziny

Wyjedź z kempingu Letaba w kierunku północnym trasą H1-6. Pierwsze 5 km biegnie obok rzeki, dzięki czemu prawdopodobne jest, że zobaczymy koba śniadego (waterback), pawiany i może nawet lamparta. Szukaj krótkiej pętli około 4 km od kempingu, na trasie S95, która zawiedzie cię do brzegu rzeki Letaba, gdzie istnieje nawet lepsza szansa na zobaczenie lamparta. Ponownie na asfaltowej drodze, po przejechaniu około 1 km, znajdziesz się na moście przez rzekę Lataba, gdzie możesz wyjść z samochodu pomiędzy wyznaczonymi liniami. Możesz tutaj zobaczyć słonie przekraczające rzekę, czasami hipopotamy i krokodyle. W miarę dalszej jazdy trasą H1-6 widoczność się polepsza. Możesz wtedy zobaczyć stada gnu pręgowanego, zebry i impale. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz białe nosorożce i gepardy. Kiedy dojedziesz do zjazdu na szutrową drogę H15 (ok. 12 km), skręć w prawo w kierunku przejścia granicznego Giriyondo. Jest to bardzo malowniczy odcinek, ale większość samochodów jedzie tutaj szybko w kierunku granicy. Miejsce piknikowe Makhadzi, 9 km od wjazdu, jest warte zatrzymania. Jest to pomysłowo urządzone miejsce z niewielkim centrum informacyjnym na temat Parku transgranicznego Limpopo. To wielkie, cieniste miejsce z wielkimi drzewami pudrowymi (fever tree) i drzewami apple-leaf ma podstawowe wyposażenie jak stoły i ławki, łazienki i sklep. Zrelaksuj się, zjedz śniadanie, zanim pojedziesz w drogę powrotną.

Inne kempingi: Kampingi Orpen Maroela i Tamboti  Kemping Olifants   Kemping Skukuza, Kemping Pretoriuskop

Lwy