Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża

Kilka słów o rezerwacie

Topografia rezerwatue

Park Zachodniego Wybrzeża obejmuje lagunę Langebaan, wyspy Schaapen, Jutten, Marcus i Malgas oraz rezerwat przyrody Postberg, dostępny dla turystów wiosną (lipiec, wrzesień), kiedy pokrywają go kobierce dzikich kwiatów. Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża jest jednym z najcenniejszych obszarów błotno-wodnych w RPA, gdzie schronienie znajduje około 25 tysięcy ptaków wodnych. Wśród nich można spotkać siewki, czaple, ibisy i ostrygojady. Żyją tu także elandy, kudu i zebry. W parku jest niewielki hotel, domki do wynajęcia i łódź mieszkalna zacumowana w lagunie.

Ptaki Morskie w Parku Narodowym Zachodniego Wybrzeża

15-kilometrowa laguna Langebaan, której przeciętna głębokość wynosi 1m, jest schronieniem dla wielu gatunków ptaków morskich łącznie z ptakami brodzącymi, rybitwami, flamingami i pelikanami. W bogatych wodach Atlantyku ptaki osiadłe i wędrowne znajdują pokarm dla swoich piskląt. Kulik wyszukuje w wodzie drobnych skorupiaków za pomocą długiego dziobu.

Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża
Widok na Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża

Mewa Przylądkowa to gatunek endemiczny dla Zachodniego Wybrzeża. Szuka pożywienia na brzegu wczesnym rankiem.

Flamingi małe różnią się od czerwonaków rozmiarami i czerwonym dziobem. Często gromadzą się w dużych stadach.

W lagunie Langebaan znajduje się jedna z nielicznych w RPA kolonii pelikana różowego. Gatunek ten żywi się rybami, które po schwytaniu przechowuje w dużej kieszeni skórnej pod żuchwą.