Simonstown

Simons Town albo Simonstad

Trochę Historii

Marynarka Wojenna na swoją bazę w malowniczej miejscowości nazwanej na cześć zarządcy Cape Colony, Simon van der Stel, który zaproponował żeby właśnie to miejsce było używane w czasie zimy do cumowania okrętów wojennych, ponieważ jest lepiej osłonięte od wiatrów niż Zatoka Stołowa.

Na początku XIX stulecia, widok munduru marynarki wojennej stał się bardzo popularny w Simonstad, od kiedy British Royal Navy zajęła to miejsce. Zostało ono zwrócone do RPA w roku 1957.Pomnik Psa w Simonstad W Simonstad znajduje się też pomnik jedynego psa w historii marynarki wojennej, który otrzymał stopień wojskowy. Pies rasy Dog Niemiecki stał się ulubieńcem marynarzy w czasie II Wwojny światowej.

Często wyczekiwał on na brzegu morza na swojego pana. Pomnik postawiono w tym samym miejscu, w którym najczęściej stał pies, czyli na Jubilee Square, obok nowego Waterfont Emporium. Legenda mówi, że należy dotknąć pomnika i pomyśleć sobie życzenie, które z pewnością się spełni. Na plażach, Boulders i Foxy w latach osiemdziesiątych osiedliły się pingwiny afrykańskie Spheniscus demersus. Możesz udać się na przechadzkę ścieżką wiodącą od parkingu w Seaforth żeby zobaczyć kilka tych ptaków. Popularna wśród turystów linia kolejowa zaczynająca się w Muizenberg i biegnąca wzdłuż linii brzegowej oceanu kończy się właśnie tutaj.

Zwiedzanie Simonstown

Widok na stare miasto w Simonstad
Zabytkowe budynki w Simonstown

W Simonstad można zobaczyć wiele historycznych budynków i muzeów. Simons Town Museum organizuje piesze wycieczki po starym mieście, zwiedzane też jest Heritage Museum upamiętniające wiele generacji muzułmańskich mieszkańców Simonstad. W Naval Museum można zobaczyć makietę łodzi podwodnych. W Warrior Toy Museum znajduje się unikalna kolekcja samochodów i pociągów zabawek, lalek i ołowianych żołnierzyków. Kościół St Francis jest najstarszym anglikańskim kościołem w RPA a Roman Rock Lighthouse jest jedyną w kraju latarnią morską wybudowaną na skale. Waterfront Emporium to nowoczesne centrum handlowe, też warte odwiedzenia.

Plaża Boulders
Na powyższym zdjęciu widoczne są charakterystyczne cechy Simonstad, czyli skaliste góry, plaża z ogromnymi głazami i zielony fynbos.