Winnica Tokara, produkuje jedne z najlepszych win w RPA

Winnica Tokara w Stellenbosch, RPA

Winnica Tokara
Winnica Tokara Winnica Tokara znajduje się na grani Przełęczy Helshoogte, około 5 km od miasta wina Stellenbosch słynącego z produkcji wysokiej klasy win. Poza wielokrotnie nagradzaną architekturą winnicy Tokara, nieruchomość oferuje wspaniałe pejzaże na Góry Simonsberg, Zatokę Fałszywą (False Bay), Górę Stołową i bujną Idas Valley.

Przemysłowy charakter budynku winnicy jest złagodzony przez nieskomplikowaną architekturę i wzornictwa. Kompozycja prostych, naturalnych materiałów i czyste linie silnie określają strukturę, oferując przejrzystość formy w zapierające dech w piersiach otoczeniu. Winiarstwo w ​​Tokara jest uważane za długoterminową inwestycję.

Tokara poświęca znaczne nakłady na zapewnienie najbardziej nowoczesnych technologii jakie tylko są dostępne do analizy i produkcji wina. Tokara jest pierwszą winnicą komercyjnie wykorzystującym proces NDVI, który przechwytuje zarówno widzialne jak i podczerwone światło emitowane z winnic, aby utworzyć kolorowy wskaźnik opisujący rozbieżności między uprawianymi sekcjami. Oprócz technologii, wyborne wina wymagają doskonałych surowców.

Tokara posiada wysoko wykwalifikowaną i niestrudzenie dedykowaną siłę roboczą, pracującą na niektórych z najbardziej wyjątkowych terenów w kraju. Typy gleb w Tokara należą do Oakleaf i rodzin Tukulu i są sklasyfikowane jako duży potencjał.

Trzy obszary uprawy winogron, każdy znajdujący się w z najlepszych w Zachodniej Prowincji Przylądkowej jest chłodnymi sektorami uprawy winorośli, zaopatrują winnicę Tokara. Pierwszym z nich jest 60 hektarowa nieruchomość w okolicach winnicy Tokara, położona 5 km od zabytkowego miasta Stellenbosch.
Ta "domowa winnica" na południowych stokach Simonsberg Mountain dostarcza wyjątkowe odmiany różnych winorośli z których produkuje się większość wina, wypełniające piwnicę Tokary o pojemności 950 ton.

Farma wyżynna w Elgin i "Syberia" w dolinie Hemel-i-Aarde w pobliżu Hermanus są Tokary dwoma źródłami białych owoców. Oba zapewniają doskonałe warunki dla uprawy winorośli i dodają fascynujące odmiany do kolekcji Tokary.

Więcej zdjęć: Kapsztad zdjęcia