Kapsztad, największe atrakcje turystyczne

Plaże w Kapsztadzie

Pomimo że woda w Atlantyku jesz zimna, plaże cieszą się w Kapsztadzie wielkim powodzeniem

Plaże w Kapsztadzie to nie największa atrakcja turystyczna.

Rivera Kapsztadu

Miejsce gdzie Beach Road przechodzi poprzez Queens Road w Victoria Road, to strome wybrzeże nazywane jest Riverą Kapsztadu z uwagi na luksusowe posiadłości. Najbardziej popularnymi miejscowościami są Bantry Bay i Clifton. Trasa Brzegowa biegnie aż do malowniczego kurortu Hout Bay leżącego ponad przełęczą oddzielające pasmo gór zwane Dwunastu Apostołów od szczytu Mała Głowa Lwa. Dwunastu majestatycznym ramionom skalnym nadał imiona biblijnych apostołów Sir Rufane Donkin, były gubernator Kolonii Przylądkowej.

W Bantry Bay, luksusowe domy (wiele na betonowych palach) wbudowano w strome zbocze góry. W modnym Clifton znajdują się cztery, niewielkie, słynne plaże oddzielone granitowymi głazami. Najpopularniejsza jest czwarta plaża, ponieważ znajduje się tam parking. Do pozostałych można się dostać schodząc stromymi schodami od strony drogi.

Woda z Atlantyku jest lodowato zimna, lecz szczyt Głowa Lwa skutecznie chroni plaże przed silnymi południowo-wschodnimi wiatrami. Z tego powodu cieszą się one popularnością wśród miłośników opalania, ale korki tworzące się na drodze sprawiają że trudno tam dojechać. Victoria Road biegnie dalej, wzdłuż brzegu, obok zatoczki Maidens Cove, gdzie znajduje się kąpielisko z wodą przypływową i dobra infrastruktura oraz wzdłuż zatłoczonej plaży Glen Beach.

Camps Bay- plaża

Popularnym miejscem jest też zatłoczona plaża Camps Bay, na której rosną okazałe palmy. Chętnych nie odstraszają nawet silne wiatry wiejące z południowego wchodu, szczególnie w lecie. Piękne okolice Camps Bay, położone w pobliżu Głowy Lwa i łańcucha górskiego Dwunastu Apostołów, zachęciły inwestorów do zbudowania tu ekskluzywnego hotelu. The Bay i sieci znakomitych restauracji. Z większych z nich można podziwiać wspaniałe widoki. Do najpiękniejszych miejsc w okolicy należy nieduża plaża Llandudno, położona około 10 km na wschód od Camps Bay. Mała elitarna dzielnica mieszkaniowa, zbudowana na skalistym cyplu u podnóża Głowy Lwa jest widoczna ze szczytu ściany skalnej.

Czysta plaża w kształcie półksiężyca z białym piaskiem i przejrzystą, turkusową wodą oceanu przyciąga tych, którzy lubią podziwiać zachody słońca. Spacery wzdłuż skalistego brzegu kończy się w zacisznej, osłoniętej skałami Sandy Bay, gdzie znajduje się plaża dla naturystów.