Wyjazd do Parku Krugera

Wycieczka do Parku Krugera

D1: Przejazd do Parku Krugera

Mapa trasy wycieczki do Krugera

Wyruszamy z Greenfire Lodge w Johannesburgu o godzinie 6:30. Jedziemy widokową szosą przez prowincję Mpumalanga. Postój na lunch robimy w historycznym miasteczku Dullstroom, zanim przejdziemy przez Urwisko Gór Smoczych na nizinne tereny zwane Lowveld. Droga wypełniona jest malowniczym pięknem od górskich przełęczy do akacjowych drzew rozsianych po afrykańskim buszu. Następne dwie noce spędzamy w dobrze wyposażonym Greenfire Lodge, położonym w prywatnej koncesji York na terenie Parku Narodowego Krugera. Na prywatnej posiadłości, możemy zwiedzać bez ograniczeń zarówno pieszo, jak i otwartymi pojazdami przystosowanymi do safari. Stałe namioty dobrze pasją do otaczającego buszu. Wyposażone są w wygodne łóżka, łazienki, orzeźwiający basen z wodospadem i wspaniałe widoki na okoliczną sawannę. Wieczorny posiłek jest gotowany w tradycyjny sposób nad otwartym ogniem.

Obiadokolacja

±490 km

D2: Lodge w buszu

Tradycyjnie, rozpoczynamy dzień lekkim śniadaniem składającym się z kawy i sucharów, a następnie wyruszamy na spacer z przewodnikiem w królestwie Wielkiej Piątki. Choć spacer trwa około trzech godzin, idziemy wolno, poszukujemy zwierząt i skupienie się na szczegółach, których nie zauważymy podczas jazdy po buszu. Zanim zacznie się skwar, wracamy do loży na wystawny lunch, po którym czas na relaks w kojącym spokoju otaczającej dziczy. Pobliski wodopój sprawia, że zwierzęta przybywają tu z daleka, aby ugasić pragnienie. Po południu wyjazd na safari otwartymi pojazdami, które trwa do późnych godzin nocnych, cały czas poszukując zwierząt. Przed zachodem słońca mamy przerwę na drinka, rozprostowanie nóg, robienie ciekawych zdjęć, gdy słońce zachodzi nad buszem. W ciemności kontynuujemy safari w poszukiwaniu nocnych drapieżników. Tego wieczoru czeka na nas obfity grill. Zasypiamy przy dźwiękach afrykańskiego buszu.

Widok z tarasu na busz w Parku Krugera
Nie musimy nawet wychodzić z domu, by obserwować zwierzęta w Greenfire Lodge. Lodge na 50000 ha prywatnej koncesji Balule połączonej z Parkiem Narodowym Krugera. Różnorodność roślinności w rezerwacie zapewnia dobre obserwacje, a poza "Wielką Piątką" spotkamy tu różnorodność ptaków i mniejszych ssaków przyciągniętych przez rzekę i otwarte równiny.

D3: Trasa Panoramiczna w Górach Smoczych

Budzimy się razem z afrykańskim słońcem, po obfitym śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie głównych atrakcji Gór Smoczych. Naszym pierwszym przystankiem będzie zobaczenie imponującego Kanionu Rzeki Blyde, potem Bourke's Luck Potholes, Boże Okno i przytulne miasteczko Graskop, w którym wykupimy lunch. Po południu wracamy do spokojnego Greenfire Lodge, do drewnianego domku zbudowanego spektakularnie na palach w buszu nad brzegiem rzeki. Czas pozwala gościom na spacer przyrodniczy po obiekcie i cieszenie się otaczającym go otoczeniem. Spędzamy tutaj dwie noce.

śniadanie, obiadokolacja

D4: Kolejne safari w Krugerze

Wyruszamy o wschodzie słońca, przejeżdżamy do innego obszaru Parku Narodowego Krugera, by spędzić dzień na zwiedzaniu. Jedziemy powoli w poszukiwaniu zwierząt zamieszkujących ten obszar, cieszymy się wysokim punktem widokowym i komfortem naszego dobrze wyposażonego pojazdu. Nasz przewodnik poświęci czas na wytłumaczenie zachowania zwierząt, które widzimy w tym fascynującym środowisku. Chociaż większość dnia spędzimy na oglądaniu zwierząt, zatrzymamy się w różnych wyznaczonych miejscach, aby rozprostować nogi, zjeść lunch i wędrować po obozie wypoczynkowym. Wracamy w późnych godzinach popołudniowych

lunch, obiadokolacja

±180 km

D5: Powrót do Johannesburga

Po śniadaniu wyjeżdżamy w stronę Johannesburga. Zakończenie wycieczki w Greenfire Lodge w Johannesburgu w godzinach popołudniowych. Po drodze ciężarówka zatrzyma się przy lotnisku w Johannesburgu (O R Tambo International), jeśli goście mają wieczorne loty. Uwaga: nie jest gwarantowana godzina przybycia na lotnisko i nie ponosimy odpowiedzialności za opóźnienia w podróży.

Program 4-dniowej wycieczki do Parku Krugera

śniadanie

±430 km