Południowa część Parku Krugera

Atrakcje Krugera

Południowy Park Krugera ma najwięcej odwiedzających, duży wybór kempingów, interesującą historię i duże zróżnicowanie zwierzyny. Południowo-zachodnia część Parku Krugera cieszy się najwyższymi opadami deszczu i pradawnymi granitowymi skałami a dalej w kierunku wschodnim istnieje największe prawdopodobieństwo zobaczenia "Wielkiej Piątki". Jeśli po raz pierwszy odwiedzasz Park Krugera, południowa część jest właśnie dla ciebie.

W Południowym Parku Krugera możesz spotkać nosorożce

Skukuza w PN Krugera

Skukuza jest "stolicą" Parku Krugera i tutaj najwięcej się może zdarzyć. Jest tutaj dwie restauracje, (jedna na starej stacji), muzeum i biblioteka historii badań. W obydwu restauracjach serwowane są wyśmienite dania. Zakwaterowanie jest typowe, klimatyzowane rondavels z kuchnią i werandą, dwa pojedyncze łóżka z łazienką. Jeśli nie jest za gorąco albo za zimno, weranda jest miejscem gdzie skupia się całe życie towarzyskie. Możesz tutaj z butelką piwa w ręku, oprzeć się o drewniany słupek i podziwiać w spokoju gwiazdy Półkuli Południowej. Na pobliskim Lake Panic rozciągają się tutejsze pola golfowe, z unikalnym na całym świecie ostrzeżeniem przed drapieżnikami: "kiedy lew albo lampart pojawi się w okolicy, syrena będzie dawać sygnał do opuszczenia pola golfowego". Jest tutaj też wiele wodnych przeszkód z czatującymi krokodylem.

Nigdy nie zapomnisz werandy z widokiem na Park Krurega

W Lower Sabie, absolutną atrakcją jest szeroka weranda wokół kompleksu restauracji z widokiem na rzekę Sabie. Możesz podziwiać hipopotamy, nosorożce, słonie i inne mniejsze zwierzęta podczas obiadu, z butelką zimnego piwa w dłoni albo wsłuchiwać się w charakterystyczne krzyki fish eagle. Jest tutaj 22 luksusowych namiotów i komfortowy lodge zapewniający komfort plus doskonałe wyposażenie kuchenne. Pobliskie 50 podwójnych domków nie są za dobrze utrzymane, śmierdzą nietoperzami a wspólna kuchnia jest często brudna. Istnieje tutaj możliwość zobaczenia "Wielkiej Piątki". Odwiedź koniecznie wodopój Dukes na trasie S137, gdzie często odpoczywa lwia rodzinka. Możesz spotkać też gepardy i likaony.

Czytaj dalej o

Wycieczka do Parku Krugera Wycieczka do Parku Krugera