Zwiedzanie Zimbabwe i Zambii

Atrakcje Zimbabwe

D1 RPA- Johannesburg do Zimbabwe

Nasz wyjazd rozpoczyna się w Greenfire Lodge o 6:30 w Johannesburgu. Pokonamy dzisiaj znaczną odległość, aby przekroczyć granicę do Zimbabwe. Droga poprowadzi nas na północ od Johannesburga, miniemy Pretorię, jedziemy w głąb prowincji Limpopo, aż przekraczamy pasmo górskie Soutpansberg. Po dopełnieniu formalności na granicy kierujemy się w stronę obszaru Masvingo i spędzimy pierwszą noc w Zimbabwe we względnym komforcie.

Na własny rachunek

± 630 km

D2 i D3 Ruiny Wielkie Zimbabwe

Pobudka o wschodzie słońca, kontynuujemy naszą podróż na północ i naszym pierwszym przystankiem będą Ruiny Wielkie Zimbabwe. Są to dobrze zachowane szczątki imponującej budowli z widokiem sięgającym przedmieścia miasta Masvingo. Kamienne ściany, pomimo że stawiane bez zaprawy mają się dobrze do dzisiaj. Odwiedzamy to miejsce, aby zobaczyć to fascynujące miejsce i zastanowić się nad tajemnicą otaczającą jego pochodzenie. Następnie udajemy się na wschód do Rezerwatu Przyrody Save River, obszaru oferującego jedne z najpiękniejszych obszarów dzikiej przyrody w Zimbabwe. Spędzimy tu dwie noce w naszym prywatnym obozie w buszu i zbadamy teren zarówno pieszo, jak i otwartym pojazdem, maksymalizując nasze wrażenia z oglądania zwierząt.

Ś L O; Ś L O

±350 km

D4 Wschodnie Wyżyny

Opuszczając Lowveld, podróżujemy przez Mutare i Wschodnie Wyżyny, pasmo górskie długości około 300 kilometrów tworzące naturalną granicę z Mozambikiem. Jest to obszar spektakularnych krajobrazów, lasów, gór i wodospadów. Po południu docieramy do nocnego obozowiskach, a po rozbiciu namiotów mamy czas na krótką wędrówkę po okolicznych górach.

Dodatkowe atrakcje: południowy spływ kajakiem

Ś L O

±250 km

D5 Chinhoyi

Wczesnym rankiem, podróżujemy na zachód wzdłuż krętego zjazdu do stolicy Zimbabwe- Harare, gdzie będzie krótki postój na lunch (koszt własny). Opuszczając Harare, zatrzymujemy się na kempingu w pobliżu Chinhoyi, gdzie spędzamy resztę dnia na spacerze po otaczającej nas sawannie.

Ś O

±363 km

D6 Kariba

Krótka przejażdżka dzieli nas już od Doliny Zambezi. Dojeżdżamy nad jezioro Kariba, trzecie co do wielkości sztuczne jezioro na świecie. Po osiedleniu się w naszym obozie cieszymy się popołudniowym rejsem łodzią po jeziorze. Tania wycieczka do Vic Falls w Zimbabwe.

Ś L O

±245 km

Ś L O

D7 Zambia

Po zwiedzeniu miasta Kariba przekraczamy granicę nad zaporą, do Zambii. Naszym następnym przystankiem jest Gwabi, u zbiegu potężnych rzek Kafue i Zambezi. To stąd wyruszymy w dwudniową wycieczkę na canoe rzeką Zambezi. Popołudnie spędzamy przygotowując się na nadchodzącą wyprawę kajakową, ponieważ pakujemy wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do naszej podróży.

Ś L O

±110 km

D8 do D10 Zambezi ekskursja na Canoe

Potężna rzeka dosłownie gotująca się od hipopotamów i krokodyli i wabiąca wszystkie zwierzęta do picia na piaszczystych brzegach. Zaczynamy naszą dwudniową przygodę kajakową od Gwabi, a następnie płyniemy w dół rzeki, mijamy Mana Pools, w naszym własnym tempie. Wiosłując z silnym prądem, spędzamy dwa dni na wodzie, oglądając zwierzęta i obserwując ptaki. Nocujemy w dzikich kempingach na wyspach. Podróż kończy się nad rzeką Chongwe. Wracamy łodzią do Gwabi Camp, gdzie cieszymy się z powitalnego posiłku w restauracji (własny koszt).

Ś L O; Ś L O; Ś L

±110 km

D11 i D12 Wodospad Wiktorii

Wcześnie rano wyruszamy w stronę granicy z Zimbabwe, w Livingstone podziwiamy Wodospad Wiktorii. Przekraczamy granicę przez stalowy most kolejowy do Zimbabwe. Tutaj możesz wędrować i odkrywać masę kramów curio i innych atrakcji, które Vic Falls ma do zaoferowania. W Greenfire Lodge Victoria Falls spędzamy dwie noce, dając szansę odważnym możliwość uczestniczenia w raftingu na Zambezi (własny koszt).

Ś L O; Ś

±495 km

D13 Hwange

Opuszczamy tętniące życiem miasto Victoria Falls, kierujemy się do prywatnego obozowiska w Hwange. Dziś po południu czeka nas safari otwartymi pojazdami 4X4 w poszukiwaniu stad zwierząt, które ten obszar zamieszkują. Obozujemy noc i zasypiamy przy odgłosach dzikiej przyrody.

Ś L O

±185 km

D14 Bulawayo- Matobo

Wczesny wyjazd, po śniadaniu ruszamy na szerokie ulice Bulawayo, a potem do naszego obozu położonego wśród okazałych głazów Matobo. Spędzimy popołudnie, ciesząc się tym pięknym obszarem pokrytym granitowymi głazami znanymi z lokalnego narodu Ndebele jako "Łyse Głowy". Jedziemy tropić nosorożca w Parku Narodowym Matobo.

Ś L O

±320 km

D15 Limpopo

Kontynuując w kierunku południowym, przekraczamy granicę Botswany. Po dopełnieniu formalności granicznych kontynuujemy jazdę do obozu w prywatnym rezerwacie dzikich zwierząt w dolinie Limpopo. Po przybyciu czeka nas krótki spacer po okolicznym buszu.

Ś L O

±450 km

D16: Johannesburg

Dziś rano odpoczywamy, pakujemy obóz i jedziemy dalej na południe, aby dotrzeć do Johannesburga późnym popołudniem. Nasza wycieczka zakończy się po przybyciu do Greenfire Lodge w Johannesburgu.

Ś

±480 km