Wellington - RPA, degustacja win

Piesze zwiedzanie winnic w Wellington

Ciag dalszy ze strony:

Abraham jest pasjonatem produkcji win i metod mieszania win, które produkuje na swojej farmie z glebą z dużą domieszką granitu. Cała idea próbowania tych win polega na tym, żeby mieć dobre wspomnienia, kiedy delektujemy się winem Mapoggo, powinniśmy pamiętać, że nazwa tego wina pochodzi od konia z czasów Wojny Burskiej pogrzebanego gdzieś na terenie farmy.

Tutaj rosną winogrona Cabernet

Więcej historii jest po drugiej stronie drogi, w Augusta Kleinbosch Guest Farm gdzie turyści mieszkają obok Gedenkskool, pierwszej szkoły w języku afrikaans powstałej w 1882 roku. Następnego dnia, po fantastycznym marszu przez Trumpeters Hill i w dół do doliny Bloublommetjies (gdzie kwitną boskie, koloru niebieskiego kwiaty Aristea i dumnie stojące Micranthus funceus, odkryliśmy sekret doktora Haushka. Podobny zapach jak krem eksfoliacyj ny używany przez Madonnę i Brad Pitt.

Są to pigwy uprawiane na organicznej farmie Bloublommetjies Kloof. Farma jest samowystarczalna, nawet krowy leczone są lekami wykonanymi z fynbosu. Wendy Lilie robi na farmie niegroźne dla środowiska produkty jak Soapwort Laundry Liquid i Basil All purpose Cleaner, dzięki dużej wiedzy w dziedzinie chemii i recepturach po prababci.

W miarę chodzenia i rozmów ze znanymi tutaj ludźmi, zdobyliśmy fascynującą wiedzę od podszewki na temat okolic Wellington. Farmy w okolicy są małe, ale bardzo dobrze utrzymane i urodzajne. Uprawiane są tutaj przede wszystkim winogrona, oliwki, buchu, gruszle i stokkies. Nie ma lepszej kobiety do wyjaśnienia słowa stokkies niż Elsabe du Plessis, którą spotkaliśmy w Uitkyk podczas pracy przy brandy z buchu i Elsabe pinotage dżem.

Stokkies są to odporne na choroby, młode pędy z winorośli a smokkelstok to orginalne pędy z Chardonnay przemycane do RPA w czasie banu przez KWV na gatunki z zagranicy. W okolicach Wellington produkuje się 80% zapotrzebowania na stokkies. Jest to wysokodochodowa uprawa, jednak wymaga wiele pracy. Każdy pęd jest 10 razy kultywowany, zanim trafi na farmy winorośli.

Czytaj dalej: