Z Windhoek do Windhoek wycieczka objazdowa

Objazd atrakcji Namibii

D1 Windhoek

Wycieczka rozpoczyna się w stolicy Namibii- Windhoek o godz. 14.00, kiedy wszyscy spotykają się w Safari Court Hotel na krótkim spotkaniu organizacyjnym. Następnie przejedziemy przez Windhoek i obejrzymy atrakcje miasta, w tym miejscowe muzeum i kościół. Zawarcie nowych znajomości uwieńczymy w restauracji "Joe's Beerhouse" lub podobnej. Spędzamy noc w zaciszu hotelowym i przygotowujemy się do jutrzejszej przygody.

bez posiłków

± 30 km ±5h

D2 Windhoek do Kgalagadi

Dziś rano opuszczamy miasto, jedziemy trasą wijącą się przez rozległe równiny pustyni Kalahari. Przecinamy odległe miasteczka rolnicze, dające wgląd w codzienne życie w Namibii. Nasza podróż potrwa większą część dnia, ale zobaczymy mnóstwo uroczych miejsc, dających nam siłę. Przybędziemy do nocnego obozu na Kgalagadi późnym popołudniem.

Ś L O

±570 km

D3 Transgraniczny Park Kgalagadi

Po obfitym śniadaniu wyruszamy na przejażdżkę przez Transgraniczny Park Kgalagadi, jak nazwa wskazuje, rezerwat mieści się po obu stronach granicy, czyli RPA i Botswany. Park słynie z wielkiego pogłowia drapieżników, w tym geparda i czarnogrzywiastego lwa. Stwarza to wyjątkowe możliwości oglądania zwierząt i spektakularnych ptaków. Większość dnia spędzimy na zwiedzaniu południowoafrykańskiej strony parku w poszukiwaniu zwierząt. Nasz przewodnik postara się przekazać nam jak najwięcej informacji na temat zwierząt, które spotykamy w parku i wyjaśni ich sposoby przetrwania w warunkach pustynnych. Dziś wieczorem obozujemy pod parasolem drzew Camel Thorn (akacje) po stronie RPA.

Ś L O

±100 km

D4 Kgalagadi do kanionu rzeki Rybiej

Wstajemy wcześnie, obserwujemy wschód Słońca przed śniadaniem. Dziś podróżujemy jedną z najbardziej malowniczych dróg Kalahari, przecinając liczne wysokie wydmy, które oferują spektakularne punkty widokowe. Udajemy się do Keetmanshoop, gdzie robimy krótki odpoczynek, a następnie kontynuujemy podróż do Kanionu Rzeki Rybnej, uważanego za drugi co do wielkości na świecie. Spędzamy trochę czasu na oglądaniu kanionu, zanim pojedziemy na kemping w Ai - Ais Hot Springs po przeciwnej stronie kanionu.

Ś L O

±470 km

D5 Kanionu rzeki Rybiej - Aus

Spokojny poranek w obozie przed podróżą bezkresnymi drogami do najbardziej wysuniętego na południe punktu naszej podróży- rzeki Oranje. Tworzące granicę z RPA rzeka Oraje tworzy wąską dolinę zielonej roślinności, która wije się przez wysokie, nierówne góry tego pozornie spalonego krajobrazu. Będziemy cieszyć się przystankiem na lunch i ewentualnie istnieje możliwość, by popływać w rzece. Po południu jedziemy na północ wzdłuż historycznego rejonu wydobycia diamentów w Sperrgebiet i udajemy się do uroczego małego miasteczka Aus, na którego kempingu spędzimy następne dwie noce.

Ś L O

±335 km

D6 Luderitz- Miasto Duchów- Aus

Wczesny wyjazd, przejazd przez otwarte pustynne równiny ku Oceanowi Atlantyckiemu. Nasz pierwszy dzisiejszy przystanek to Misato Guchów w Kolmanskop. Niegdyś bogate miasto obok prosperującej kopalni diamentów, współcześnie powoli zanika dzięki ruchomym piaskom pustyni. Cieszymy się z przyjemnej wycieczki i spaceru po mieście oraz starych budynków, które ożywiają barwną historię. Potem przejazd do Luderitz, małego portowego miasteczka na jednym z najbardziej niegościnnych wybrzeży, jakie można sobie wyobrazić. Odwiedzimy krzyż postawiony przez portugalskiego żeglarza Bartolomeu Dias w 1487 roku i spędzimy trochę czasu spacerując po mieście, ciesząc się wyjątkową architekturą. Po południu wracamy na pustynię i zatrzymamy się przy trasie, by spędzić czas z dzikimi końmi pustynnymi. Dzisiejszy obiad na koszt własny.

Ś O

±250 km

D7 Park NamibRand

Relaksujący poranek, cieszymy się śniadaniem przed podróżą na północ do suchego wnętrza kraju. Dziś zapuszczamy się w serce Namib do prywatnego rezerwatu. Po drodze podziwiamy rozległe równiny, czerwone wydmy i wysokie góry kamieni. Kolejne dwie noce spędzimy na Greenfire Desert Camp, odległym obozie położonym na zboczu skał w obrębie rezerwatu, który stanowi część rozległego rezerwatu przyrody NamibRand. Rezerwat jest domem dla różnorodności dostosowanej do pustyni ekologii i przyrody, a my będziemy cieszyć się spacerem, a także popołudniowym i nocnym safari.

±250 km

Ś L O

D8 Pustynia Namib

Budzimy się w miejscu zachowanym i chronionym dzięki dochodom z turystyki. Wszystkie zwierzęta żyją w całkowicie naturalnym środowisku i mogą swobodnie poruszać się po całym obszarze rezerwatu o powierzchni 22000 hektarów. Nasz przewodnik pomoże nam zrozumieć wyjątkową symbiozę, dzięki której życie jest możliwe w tak surowym środowisku. Dziś rozpoczynamy od edukacyjnego spaceru w tym pięknym otoczeniu, szukając śladów i znaków zachowania zwierząt i strategii przetrwania, pozwalającej im egzystować w tych trudnych warunkach. Podczas upałów turyści mają czas na relaks w obozie lub na zwiedzanie okolicy pieszo, jeśli sobie tego życzą. Po południu krótka przejażdżka po pustyni. Podczas jazdy zatrzymujemy się w miejscu z panoramicznym widokiem, aby cieszyć się zachodem słońca z tradycyjnym drinkiem w ręku. Gdy jest ciemno, powoli wracamy do naszego obozu i mamy nadzieję, że napotkamy nocne zwierzęta pustynne.

Ś L O

D9 Wydmy Sussusvlei

Wczesny wyjazd, zwiedzamy kanion Sesriem i majestatyczne wydmy Sossusvlei. Schodzimy na dno kanionu, następne przeniesiemy się w głąb pól wydmowych i spędzimy czas na wspinaniu się po tych spektakularnych górach piasku, zanim przejdziemy do naszego kempingu na pustyni.

Ś L O

±200 km

D10 i D11 Swakopmund

Przejeżdżamy przez rezerwat Namib Naukluft w drodze do nadmorskiego miasteczka Walvis Bay i sąsiedniego Swakopmund, gdzie spędzimy dwie noce w komfortowych pokojach. Odkrywamy ten kurort i okolice. Swakopmund jest koniecznością dla każdego odwiedzającego dzięki bogatej ofercie atrakcji. Klienci będą mieli możliwość uczestniczenia w jeździe quadami, zjazdach na desce z wydm, skakaniu ze spadochronem, wycieczkach po pustyni, by zobaczyć welwiczje, w rejsach statkiem. Dla tych, którzy po prostu chcą się zrelaksować, miasto oferuje wiele restauracji i sklepów, w których można usiąść i cieszyć się miejską atmosferą.

Ś L

±290 km

D12 Wybrzeże Szkieletów- Spitzkoppe

Dziś kierujemy się wzdłuż jałowego Wybrzeża Szkieletów, z tragicznymi wrakami statków, do kolonii fok na Przylądku Krzyża, gdzie tysiące uchatek można zobaczyć na lądzie. Zbliżymy się do tych dzikich zwierząt. Podróżujemy przez pustynię, do wysokiego szczytu Spitzkoppe. Rozbijamy obóz u podnóża góry i podziwiamy zachód słońca.

Ś L O; Ś L O

±280km

D13 i D14: PN Etosha

Kierując się na północ, wkraczamy dziś do Parku Narodowego Etosha, prawdopodobnie najważniejszego punktu trasy. Spędzamy dwa dni w rezerwacie na zwiedzaniu i obserwacji zwierząt, z których Etosza słynie. W nocy goście mają czas, aby spędzić czas w punkcie obserwacyjnym obok oświetlonego wodopoju. W tych dniach będziemy prowadzić rozległe jazdy po rezerwacie, odwiedzimy wiele małych oczek wodnych. W upale dnia relaksujemy się na kempingu przy basenie.

Ś L O

±330 km

D15 Waterberg

Po krótkiej porannej przejażdżce opuszczamy park i podróżujemy do całkiem innego Parku Narodowego Waterberg Plateau. Ten płaskowyż jest różnorodny ekologicznie i ma ponad 200 różnych gatunków ptaków, rzadkie gatunki małych antylop występują na niższych terenach. Po południu wspinamy się na skalistą skarpę, by cieszyć się panoramicznym widokiem Kalahari.

Ś L O

±350 km

D16 Maun - Windhoek

Wczesnym rankiem pakujemy się i powracamy do cywilizacji. Jazda do Windhoek zajmie około 5 godzin, planujemy wrócić do stolicy o 13:00, kiedy to oficjalna wycieczka dobiegnie końca. Obiad będzie można zjeść na własny koszt. Osoby, które wylatują po południu, powinny uwzględnić w swoim planie transfer na lotnisko mogący zająć nawet godzinę.

śniadanie

.