13 dniowa wycieczka do Ugandy

Goryle i szympansy Ugandy

Trasa wycieczki do Ugandy

D1 Entebbe - Park Narodowy Lake Mburo

Nasza przygoda z Ugandą rozpoczyna się w hotelu w pobliżu Entebbe o godzinie 08.00. Pokonujemy przedmieścia tętniącego życiem stołecznego miasta, Kampali. Na naszej trasie dziś odwiedzamy rynek bębnów i zatrzymamy się na równiku. Dziś po południu wjedziemy do Parku Narodowego Jeziora Mburo, znanego z antylop i dużej populacji hipopotamów. Nocujemy na brzegu jeziora.

Atrakcje dnia: targ bębnów, równik, Park Narodowy Jeziora Mburo

Obiadokolacja

± 230 km

D2 Nieprzenikniony Las Bwindi

Dzień zaczynamy od przejażdżki samochodem i pieszo, a następnie wjazd do parku, aby podziwiać pejzaż wzgórz z plantacjami bananów i stadami imponujących, długorogich krów Ankole. Choć drogi są prawie nieprzejezdne, dziś po południu jedziemy jedną z najbardziej malowniczych dróg w Ugandzie, mijając odległe wioski często spowite mgłą, w kierunku Nieprzenikalnego Lasu Bwindi. Rozbiliśmy obóz na noc na skraju lasu i z wielkim podekscytowaniem przygotowujemy się na następny dzień.

Atrakcje dnia: safari w Mburo, panoramiczna trasa do Bwindi

Ś L O

±250 km

Rower nadaje się nawet do transportu bananów

D3 i D4 Bwindi - ekskursja do goryli

Kulminacyjną atrakcją tej wyprawy jest bez wątpienia - trekking na spotkanie z majestatycznymi gorylami górskimi. Dzielimy się na małe grupy z lokalnymi przewodnikami, wchodzimy w prawdziwą dżunglę, aby zlokalizować i spędzić czas z rodziną kilku pozostałych dzikich Goryli Górskich. Wycieczka w dżungli to prawdziwa przygoda. Turyści powinni przygotować się emocjonalnie na wędrówkę przez gęsty las i trudny teren. Ponieważ pozwolenia wstępu do goryli są ograniczone, pozwolimy na dwa dni na trekking, aby zapewnić wszystkim szansę. Jeśli wszystkie pozwolenia będą dostępne w dniu czwartym, odwiedzimy jezioro Bunyoni w dniu trzecim. Podczas trekkingu do goryli, uczestnicy mogą wybrać się na zwiedzanie wioski pod opieką miejscowego przewodnika. Dżungla oferuje fantastyczne widoki ptaków, jest czas na poszukiwanie wspaniałych ptaków zamieszkujących obrzeża lasu.

Atrakcje dnia: Nieprzenikniony Las Bwindi, Tropienie goryli, Bwindi dżungla

opcjonalne atrakcje: spacer po lesie, obserwacja ptaków, wioska społeczności pigmejskiej - Batwa

Ś L O; Ś L O

D5 i D6 Park Narodowy Królowej Elżbiety- Ishasha

Zostawiamy za nami góry i lasy, wchodzimy na sawanny Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Tutaj spędzimy dwie noce na kempingu w odległej lokalizacji na terenie rezerwatu. Poza licznymi gatunkami ssaków, gadów i ptaków, Ishasha słynie z lwów, które przystosowały się do wspinania na drzewa. Fantastyczne życie ptaków, a także liczne gatunki naczelnych można znaleźć w tym obszarze. Będziemy intensywnie przeszukiwać wysokie figowce, by zobaczyć lwa. Nasz przewodnik poświęci czas, aby przekazać nam więcej informacji na temat różnych dzikich zwierząt występujących w parku o obszarze ponad 1900 km².

Atrakcje dnia: kemping nad rzeką Ishasha, lwy na drzewach

Ś L O; Ś L O

±150 km

Lew śpiący na figowcu
W Ishasha będziemy szukać lwów śpiących na drzewach.

D7 Góry Rwenzori

Zwijamy obóz, przejeżdżamy wzdłuż parku do lasu Maramagambo, a następnie udajemy się w kierunku Rwenzori - "góry na Księżycu". Wznoszące się na wysokości 5000 m npm zbocza tych gór pokryte są tropikalnym lasem, szczyty są często pokryte śniegiem, co jest oszałamiającym widokiem, biorąc pod uwagę bliskość równika. Dziś znajdziemy odpowiednie miejsce, aby zjeść lunch na łonie natury, podziwiając te wysokie góry nad otaczającym krajobrazem. Po obiedzie nasz przewodnik znajdzie odpowiednie miejsce do spaceru, potem jedziemy w kierunku przedmieść Fort Portal.

Atrakcje dnia: przejazd przez las Maramogambo, obrzeża jeziora Edwarda, góry Rwenzori, zwiedzanie lokalnej wioski

Ś L O

±120 km

D8 Wodospady Murchison Park Narodowy

Wczesny wyjazd, pozostawiamy góry za sobą i podróżujemy przez błyszczące plantacje zielonej herbaty wokół Fort Portal. Pokonamy dziś długą trasę głównie na wyboistych drogach w kierunku miasta Masindi. Stąd przejazd do słynnego Parku Narodowego Murchison Falls. Dzisiejszą noc śpimy w pokojach, cieszymy się posiłkiem po długim dniu.

Atrakcje dnia: Masindi, sceniczna przejażdżka

Ś L O

±110 km

D9 i D10 Wodospad Murchison do Białego Nilu

Wcześnie wjeżdżamy do parku Murchison Falls i ruszamy na spacer z przewodnikiem w poszukiwaniu grupy szympansów. Mamy nadzieję spędzić z nimi około godziny, potem powrót do naszego pojazdu. W zależności od miejsca, w którym te szympansy były ostatnio widziane, być może będziemy musieli przejechać niewielką odległość. Potem jedziemy się do Murchison Falls, wąskiej przepaści, przez którą rzeka Nil spada 40 metrów do doliny Rift. Spędzimy tu trochę czasu na podziwianiu wodospadu. Następnie podróżujemy w dół rzeki, aby przekroczyć Nil, gdzie spędzimy dwie noce. W tej części park spotykamy szerokie, otwarte przestrzenie, pagórki, scenerię innego rodzaju, będzie możliwość zobaczenia innego gatunku żyrafy znanego jako żyrafa Rothschilda. Będziemy obozować dwie noce w dużym obszarze dzikiej zwierzyny.

Atrakcje dnia: ekskursja do szympansów, wodospad Murchison

Ś L O; Ś L O

±50 km dziennie

D11 Ziwa - ośrodek nosorożca

Wczesna pobudka, wsiadamy do łodzi, płyniemy powoli w dół Nilu. Po drodze mamy nadzieję spotkać ptaka o nazwie Trzewikodziób, a także na wiele innych zwierząt. Kiedy nie jest możliwe podróżowanie łodzią, przesiadamy się na samochód. Powracamy do ciężarówki, opuszczamy park i udajemy się do ośrodka ochrony nosorożców- Ziwa Rhino. Projekt ustanowiony w celu ponownego wprowadzenia nosorożca do ich pierwotnego terytorium. Rozbijamy obóz na noc.

Ś L O

±205 km

 Krowa Watussi ywana też Ankole
Krowy Ankole okazałe, rozłożyste rogi do 1,6 m długości hodowane są w Ugandzie.

D12 Jinja

Dziś rano chętni mogą uczestniczyć w podchodzeniu nosorożca za zwartymi krzewami (koszt własny). Po ostatnim spakowaniu obozu wyruszamy do Jinja, gdzie spędzimy noc we względnym komforcie w obozie Adrift. Dziś wieczorem kolacja na własny koszt restauracji, aby uczcić nasze przygody.

Ś L

±226 km

D13 Entebbe

Wycieczka kończy się po śniadaniu dziś rano. Ciężarówka wróci dziś rano do Entebbe, aby minąć godziny szczytu w Kampali. Klienci mogą skorzystać z tego transferu bez dodatkowych kosztów, jednak nie możemy zmienić tego terminu, ponieważ przewodnik ma inne obowiązki po zakończeniu wycieczki. Alternatywnie rzeka Nil oferuje jedne z najdzikszych jednodniowych raftingów na świecie; przygodę dnia, której nie można przegapić. Z obozu Adrift klienci mogą również spędzić dzień na zwiedzaniu lokalnego projektu społeczności. Obie te czynności są opcjonalne i koszt własny. Doradzamy tym, którzy chcieliby złapać nasz transfer z powrotem do Entebbe do godziny 14:00, aby zorganizować półdniowe wycieczki w tym dniu. Jeśli chcesz po prostu odpocząć w u źródła Nilu lub spędzić dodatkową noc w obozie, możesz zarezerwować noc w Jinja.

Ś

±116 km