Pingwiny Przylądkowe

Pingwiny w Kapsztadzie

Pingwiny Przylądkowe

Największą atrakcją turystyczną Simonstad są z pewnością pingwiny przylądkowe zamieszkujące plażę Boulders. Jest ich tutaj kilka tysięcy i jako ciekawostkę należy dodać istnieje tylko trzy kolonie tych ptaków na stałym lądzie. W porównaniu do innych pingwinów pingwiny przylądkowe nie są duże, ale posiadają dużo uroku. Możesz zobaczyć pingwiny w wodzie w czasie nurkowania ale musisz wykupić przejażdżkę kajakiem na pobliskiej plaży. Na południowych krańcach plaży można popływać z pingwinami, jeśli masz szczęście i woda jest ciepła.

Wielu turystów jest zdziwionych że w Afryce żyją pingwiny, kojarzą się one przecież z Antarktydą. Wydawało by się że Afryka jest rajem na Ziemi dla tych ptaków. Nie ma tutaj przecież takich mrozów. Prawda jest jednak inna. W czasie zimy w 2010 roku w czasie kiedy rozgrywany bał w RPA Mundial, w wiadomościach podano informację o przemarzaniu piskląt pingwinów.

Podano że w Algoa Bay we Wschodniej Prowincji Przylądkowej ginie z zimna ponad 300 tych ptaków dziennie. Lokalne władze zaczęły opiekę nad młodymi pingwinami, trzymają je w ciepłym pomieszczeniu.

Pingwin Afrykański na plaży w Simonstad
Pingwin Afrykański na plaży w Simonstad