Z Johannesburga do Kapsztadu

Wycieczka objazdowa po RPA

Trasa wycieczki objazdowej w RPA

D1; Kruger

Początek wycieczki o 6:30 w Greenfire lodge w Johannesburgu. Jedziemy widokową trasą do prowincji Mpumalanga. Postój na lunch miasteczku Dullstroom, przecinamy Góry Smocze. Następne dwie noce spędzamy w luksusowym Greenfire Bush Lodge, położonym na prywatnej koncesji Parku Krugera. Daje nam to swobodę zwiedzania zarówno pieszo, jak i jeepami. Namioty stałe z wygodnymi łóżkami i łazienką wtapiają się w okoliczny busz. Basen kąpielowy z widokiem na rezerwat jest do dyspozycji gości. Kolacja przygotowana jest na grillu.

Kolacja

± 490 km

D2; Zwiedzanie Krugera

Po szybkim śniadaniu wyruszamy na piesze zwiedzanie królestwa Wielkiej Piątki. Przez około 3 godziny będziemy szukać tropów zwierząt, nauczymy się rozpoznawać ich odchody. Wracamy, zanim słońce będzie w zenicie, teraz czas na relaks przy basenie. Będziemy obserwować zwierzęta przy wodopoju, obok ogrodzenia naszego obozu. Po południu wyjeżdżamy pojazdami 4x4. Przed zachodem słońca postój na toast i robienie zdjęć. Kontynuujemy jazdę w nocy, dzięki mocnym reflektorom będziemy w stanie zobaczyć nocne zwierzęta. Po powrocie czeka na nas kolacja z grilla. Zasypiamy przy akompaniamencie afrykańskiego buszu.

L O

D3; Trasa Panoramiczna- Hazyview

Otwarty 4x4 pojazd do safari w Parku Krugera

Po obfitym śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Trasy Panoramicznej. Pierwszym punktem widokowym będzie Kanionu Rzeki Blyde, potem Bourke's Luck Potholes, Boże Okno i pobliskie miasteczko Graskop, w którym zatrzymamy się na obiad. Nocleg w Greenfire Hazyview w formie drewnianego domu zbudowanego spektakularnie na wysokich palach nad brzegiem rzeki Sabie. Czas pozwala wszystkim chodzić swobodnie po obiekcie i cieszyć się otoczeniem. Spędzamy tutaj dwie noce.

Ś O

±195 km

D4; Powrót do Parku Krugera

Powracamy do Parku Narodowego Krugera, aby spędzić cały dzień na safari.

L O

±160 km

D5; Wizyta w Suazi

Przekraczamy granicę do Królestwa Swazi. To niewielkie śródlądowe państewko ma bogatą kulturę i naturalne piękno. Dzisiejsza trasa prowadzi nas przez obszar spektakularnej scenerii i licznych pól trzciny cukrowej. Naszym pierwszym celem jest granitowa skała Sibebe, wznosząca się 350 m nad doliną Mbuluzi. Zatrzymujemy się tutaj u podnóża góry, podczas gdy nasz przewodnik wyjaśnia więcej na temat historii i wierzeń związanych z Sibebe, zanim będziemy kontynuować zwiedzanie Suazi i odwiedzimy lokalne markety. Późnym popołudniem jedziemy krótką drogą przez stolicę Mbabane do naszego miejsca noclegowego.

Ś L O

±290 km

D6; Zululand czyli ląd Zulusów

Dzisiaj podążamy krętymi drogami przez Suazi. Po dopełnieniu formalności celnych wjeżdżamy do krainy Zulusów, obszaru niegdyś rządzonego przez Shaka Zulu. Istnieją tutaj najstarsze w RPA rezerwaty przyrody, z nosorożcem czarnym i białym. W godzinach popołudniowych udajemy się na safari, by docenić lokalne rezerwaty.

Ś L O

±225 km

D7 i D8; Zwiedzanie Gór Smoczych

Widzieliśmy już Góry Smocze w okolicy Parku Krugera. Teraz mamy okazję doświadczyć wysokich Gór Smoczych. Pasmo górskie ma długość ponad 1000 km, stąd ta sama nazwa w odległej krainie RPA. W godzinach popołudniowych docieramy do skalistych Gór Smoczych, przesiadamy się na pojazdy 4x4 i cieszymy się ekscytującą przejażdżką górskimi szlakami do Greenfire Lodge położonego w wyższych partiach gór, z doskonałym widokiem na formację skalną zwaną Amfiteatrem. Spędzamy tu dwie noce w przytulnych domkach z bali. Do dyspozycji będzie jeden dzień na wędrówki, zwiedzanie i po prostu cieszenie się cudami tego obiektu UNESCO. Warto wybrać się na spacer do rysunków naskalnych ludu San.

±390 km

Ś L O; Ś L O

D9 i D10; Wczasy na Wybrzeżu Delfinów

Kierujemy się w stronę wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Nasza dzisiejsza podróż poprowadzi nas przez pagórki i naturalne piękno Natal Midlands. Zatrzymujemy się na lunch w pobliżu Nottingham Road, zanim przejdziemy do miejsca, gdzie aresztowano Nelsona Mandelę. Nocleg w Greenfire Lodge usytuowanym dosłownie na plaży, a szum fal jest dobrze słyszalny. Będziemy mieć dzień na relaks na plaży nad ciepłym oceanem lub na spacer po okolicy. Wieczorem czeka nas tradycyjny rybny grill na patio lodge. Obiad i kolacja na koszt własny. Goście mogą również wybrać się do Durban w ich wolnym dniu.

±300 km

Ś O; Ś

D11 i D12; Wild Coast

Dziś rano przejeżdżamy przez obrzeża Durbanu i podążamy wzdłuż wybrzeża na południe, do które miejsca można opisać tylko jako jeden z najważniejszych punktów wycieczki- Dzike Wybrzeże. Za czasów apartheidu był to niezależny bantustan o nazwie Transkei. Dzikie Wybrzeże jak sama nazwa wskazuje to niekończące się dziewicze plaże, naturalne estuaria, falujące łąki i tradycyjne wioski społeczności Xhosa. Spędzimy dwie noce w Greenfire Lodge, do dyspozycji dzień na zwiedzanie tego surowego, ale oszałamiająco pięknego obszaru. Nasz przewodnik zabierze nas na długą wędrówkę wzdłuż odcinka wybrzeża, który oferuje jedne z najlepszych szlaków turystycznych w kraju. Goście będą mieli również czas na relaks na zacisznej plaży przed hotelem lub popływać w pobliskim wodospadzie.

Ś L O; Ś L O

±380 km

D13; Frontier Country

Pozostawiając za sobą bujne lasy przybrzeżne, nasza podróż zaprowadzi nas do tak zwanego "Frontier Country", regionu, który został założony w 1820 roku przez europejskich osadników i był świadkiem wielu wojen. Drogę wyznaczają rozrzucone wzgórza i głębokie doliny z odległymi przebłyskami oceanu. Noc spędzamy w komfortowych pokojach z widokiem na miasto Grahamstown.

Ś L O

±290 km

D14 i D15; Trasa Ogrodów

Wkraczamy dziś na słynny Szlak Ogrodów, naszym pierwszym przystankiem będzie Park Narodowy Tsitsikamma Coastal. Wędrówka piesza oferuje spektakularne widoki, wzdłuż surowego wybrzeża przez wiszący most nad rzeką Storms. Nocujemy w rejonie rzeki Storms. Obszar oferuje wiele atrakcji dla gości. Opcjonalne wycieczki obejmują spływy kajakowe, przejażdżki rowerami górskimi w lesie, zwiedzanie miejscowego miasteczka i wiele innych (koszt własny). Następnego dnia jedziemy do kurortu Knysna, gdzie spędzamy noc.

Ś L O; Ś

±330 km

D16 i D17 i D18; Zakończenie w Kapsztadzie

Opuszczamy Knysnę, jedziemy wzdłuż Garden Route, a następnie "Szlakiem Wielorybów" przez Hermanus i okolice gór Hottentots Holland. Po przybyciu do Kapsztadu późnym popołudniem, zatrzymujemy się Greenfire Lodge Kapsztad, dogodnie położonym blisko sklepów, restauracji i nadmorskiej promenady. Kapsztad jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast na świecie i spędzimy tu dwa pełne dni- odwiedzimy Przylądek Dobrej Nadziei, Hout Bay, Waterfront, zaciszne plaże, farmę win i wiele innych atrakcji. Będziemy także wędrować na Górę Stołową. Obiady i kolacje w Kapsztadzie na koszt własny. Polecamy egzotyczną wycieczkę do RPA.

Ś; Ś; Ś;

±350 km

Trasa objazdowej wycieczki z Johannesburga do Kapsztadu

.