Rekiny Ludojady Zatoki Fałszywej

Obserwacja wielorybów

Ciąg dalszy ze strony:

Operatorzy, African Shark Eco-Charters i Apex Shark Expeditions organizują wyprawy z Simonstown. W ofercie jest szereg rejsów przez pełne rekinów wody Zatoki Fałszywej. Wyprawy mają na celu obserwację tych drapieżników w ich naturalnym środowisku podczas polowania i wyskakiwania nad powierzchnię wody razem z możliwością nurkowania w klatce w Zatoce Fałszywej. Najbardziej popularną przygodą jest pięciogodzinny poranny rejs zwany „Air Jaws” łączący poszukiwanie latających rekinów (ponad powierzchnią wody) z nurkowaniem w klatce, pełen atrakcji poranek. Łódź Blue Pointer II wypływa co godzinę z portu w Simonstown na 20 minutowy rejs w kierunku Seal Island.

Klatka do nurkowania

Polecamy wyjazd na pierwszy, poranny rejs jeśli chcemy zobaczyć latające rekiny. Mają one tendencję do intensywnego polowania o wschodzie słońca. Zatoka Fałszywa znana jest na całym świecie z możliwość obserwowania wielkich, atletycznych rekinów w powietrzu. Jest to jedna z taktyk polowania na foki gromadzące się wokół wyspy. Rekiny ludojady często atakują swoje ofiary z taką siłą i wybuchową energią, że lecą ponad falami i spadają nagle na swoją nieszczęsną ofiarę.

Wyspa Seal jest wyjątkowym miejscem do obserwacji tego zachowania. Kapitan statku Rob Lawrence uważa że polowanie t tak niewiarygodnie potężną siłą pozostanie nam w pamięci na długo. Pomyślcie tylko o zdjęciach jakie można zrobić, jeśli mamy trochę szczęścia i refleksu. Zgodzę się że obserwacja ataku i zabicia przez drapieżnika jest bardzo wzruszającym wydarzeniem nie łatwym do zapomnienia. Kiedy rekin uderza w wodę ale nie trafia w fokę, na statku podnoszą się okrzyki. Każdy na statku trzyma kciuki za foką a jednocześnie chce zobaczyć zabicie foki. Kiedy jednotonowy rekin unosi się nad wodą na wysokość ponad 2 m z ogromną energią i prędkością, poczujesz się bardzo mały.

Rejs wodami Mossel Bay

Mossel Bay, położony 350 km od Kapsztadu wzdłuż Garden Route, słynie z najbardziej stabilnych warunków pogodowych w całym RPA. Zapewnia to doskonałe warunki do nurkowania w klatce z żarłaczami białymi w stosunkowo mało znanym miejscu.

Statek Shark Warrior zabiera do 18 osób na 10-minutowy rejs do Seal Island leżącej około 1 km od brzegu. Wyspa jest domem dla tysięcy fok przylądkowych (uchatek), a to bogate źródło pożywienia przyciąga pokaźną ilość rekinów ludojadów. Przy odrobinie szczęścia turyści mogą czasami zobaczyć spektakularne latające rekiny polujące na foki. Tradycyjne metody zakładania przynęty są używane by zwabić rekiny do łodzi i jej pięcioosobowej klatki do nurkowania. Wyjazdy te na ogół trwają od trzech do pięciu godzin, w zależności od tego jak prezentują się rekiny. Zatoka gości wiele delfinów i wielorybów od czerwca do listopada, jednak największym atutem Mossel Bay są klatki do nurkowania z rekinami.

Informacje, które musisz wiedzieć zanim pojedziesz na nurkowanie w klatce. Shark Cage Diving jest atrakcją w której polowanie na najtańszą okazję na pewno nie oznacza, że znalazłeś najlepszą ofertę. Przy wyborze proszę zwrócić uwagę na standardy bezpieczeństwa, liczbę osób na łodzi, szacunek dla rekinów i ogólną jakość.

Czynniki warte rozważenia

Najlepszy czas: żarłacze białe spotykane są przez cały rok, jednak miesiące zimowe od maja do września są najlepsze, od czerwca do lipca nurkowania są naprawdę spektakularne.

Warto pamiętać:

Wycieczki ograniczone do małej liczby klientów, zapewniają najlepsze możliwości fotograficzne i ogólne doświadczenie.

Statek do nurkowania