12 dniowa wycieczka do Kenii i Tanzanii

Nairobi do Nairobi

D1 Nairobi

Wycieczka po Kenii zaczyna się w stolicy- Nairobi. Turyści przyjeżdżają i spotykają się w hotelu w samym sercu tego tętniącego życiem miasta. Dla osób, które przyjadą wcześniej, dostępne są różne opcjonalne wycieczki i można je zamówić po przyjeździe do hotelu. O godzinie 18.00 przeprowadzamy krótkie zebranie dotyczące spraw organizacyjnych wycieczki, a następnie udajemy się na kolację w lokalnej restauracji.

D2 Mount Longonot

Opuszczamy miasto, podróżujemy na północ, nieustannie wspinamy się przy krawędzi skarpy, skąd będziemy podziwiać fantastyczny widok na Wielki Rów Afrykański. Po krótkim postoju, aby cieszyć się widokami, docieramy do skarpy Rift Valley, aby odwiedzić wulkan Mount Longonot. Po południu mamy czas na wędrówkę w Parku Narodowym Mount Longonot, gdzie mamy niesamowity widok na całą skarpę, z szansą zobaczenia dzikiej przyrody po drodze. Na wycieczkę przewidziano suchy prowiant na lunch. Po podziwianiu majestatycznych scenerii, jakie ma do zaoferowania Dolina Rowu, jedziemy na krótką przejażdżkę do naszego kempingu położonego nad brzegiem jeziora Naivasha, aby rozbić obóz, zrelaksować się i zjeść kolację przy ognisku.

Ś L O

±90 km

D3 Park Hells Gate

Lubimy śniadanie w obozie przed rozpoczęciem dnia wypełnionego zajęciami. Zaczynamy od krótkiego spaceru do słynnego Parku Narodowego Hells Gate, gdzie mamy okazję zwiedzić wysokie bazaltowe klify parku z szansą zobaczenia zebry, żyrafy, bawołów i innych gatunków znajdujących się w parku. (Istnieje możliwość zwiedzania parku na rowerze) Po naszej wycieczce do wąwozu, wracamy do obozu na lunch, a następnie czeka nas rejs statkiem po jeziorze Naivasha, aby znaleźć hipopotama i liczne gatunki ptaków, które zamieszkują ten obszar. Kończymy dzień zrelaksowanym wyjazdem do Elsamere, dawnej ojczyzny George'a i Joy Adamson (opiekunowie Elsy z afrykańskiego buszu), na popołudniową herbatę i do wglądu w ich fascynujące życie. Późnym popołudniem wracamy do obozu na wystawny grill.

Ś L O

±60 km

D4 Masai Mara

Dziś przemierzamy jedne z najpiękniejszych w Kenii pustkowi, korzystając z mniej znanych dróg, po drodze miniemy wiele wiosek Masajów. Dwie kolejne noce spędzamy w komfortowych pokojach nad brzegiem rzeki Mara na prywatnej koncesji sąsiadującej ze słynnym Parkiem Narodowym Masai Mara. Przeprowadzamy rozszerzone safari w tym obszarze.

Ś L O; Ś L O

±210 km

D5 Masai Mara

Wcześnie rano wyruszamy na cały dzień intensywnej jazdy. Mara jest dobrze znany z dużych stad i wszechobecnych drapieżników, a jeśli to możliwe, będziemy śledzić sezonowe migracje. Obiad dzisiaj będzie piknikiem nad brzegiem rzeki Mara, znanej z ogromnych krokodyli i populacji hipopotamów. Wracamy do naszego lodge na noc i cieszymy się piękną scenerią wokół.

Ś L O

D6 Jezioro Wiktorii

Opuszczamy Masai Mara, przekraczamy granicę i wkraczamy do Tanzanii. Po przekroczeniu granicy schodzimy w kierunku brzegu największego jeziora w Afryce, Jeziora Wiktorii. To jezioro stanowi część Wielkiej Doliny Rowu i jest źródłem utrzymania dla wielu mieszkańców, którzy łowią ryby. Tutaj spędzimy trochę czasu, zanim będziemy cieszyć się kolacją w lokalnej restauracji. Nocujemy na skraju jeziora.

Ś L

±200 km

D7 Park Narodowy Serengeti

Dzisiaj wjeżdżamy do prawdopodobnie najsławniejszego sanktuarium dzikiej przyrody-Parku Narodowego Serengeti. Najczęściej filmowany park narodowy przez National Geographic, Serengeti z ogromną koncentracją zwierząt na równinach, licznymi drapieżnikami i płodnym ptactwem, zamieszkującymi na pozornie niekończącej się sawannie i równinach akacjowych, utożsamia afrykańskie parki gier. Będziemy przemierzać park od zachodu na wschód i spędzając noce na biwakowaniu w parku.

Ś L O

±210 km

D8 Serengeti

Wznosząc się wraz z afrykańskim słońcem, przygotowujemy się na całodzienny wyjazd parku. Spędzamy jak najwięcej czasu na oglądaniu zwierzyny w parku, a nasz przewodnik poświęci czas na wyjaśnienie co właśnie widzimy. Z regularnymi przerwami na piknik. Dziś wieczorem urządzamy obóz w parku i delektujemy się pysznym posiłkiem przygotowanym przez przewodnika.

Ś L O

D9 Serengeti do Ngorongoro

Po rozległym porannym safari opuszczamy Serengeti i wjeżdżamy do rezerwatu Ngorongoro, gdzie jesteśmy świadkami spektakularnego plemienia Masajów, wypasającego swoje bydło wśród dzikich zwierząt, wciąż żyjącego zgodnie ze swoim zwykłym stylem życia tak jak przez stulecia. Dziś wieczorem będziemy obozować w słynnym obozie Simba na skraju wspaniałego krateru Ngorongoro. Widoki z obozu są spektakularne.

Ś L O

±130 km

D10 Ngorongoro do Masai

Na pierwszy rzut oka robimy śmiałe zejście do krateru naszymi pojazdami 4X4 i odkrywamy cud natury z jego płodnymi równinami. Dzięki możliwości oglądania niemal wszystkich afrykańskich ssaków, w tym rzadkiego nosorożca czarnego z bliska na otwartych równinach. Wracamy do obozu Simba, przerwa na lunch przed opuszczeniem z parku i zejściem ze skarpy do naszego obozu. Tutaj obozujemy na noc w masajskiej wiosce.

Ś L O

±65 km

D11 Arusha

Budzimy się z gwaru wiejskiego, po śniadaniu kierujemy się w stronę Aruszy, miasta u podnóża dostojnej góry Meru. Tutaj spędzimy popołudnie zwiedzając to tętniące życiem miasto i jego lokalne markety. Dziś wieczorem będziemy cieszyć się własnym posiłkiem w lokalnej restauracji.

Śniadanie

±130 km

D12 Powrót do Nairobi

Po śniadaniu wyruszamy, aby zakończyć koło z powrotem do Nairobi. (Czasami możemy skorzystać z autobusu do transferu klientów.) Ta droga przemierza spektakularne krajobrazy w pogodny dzień oferuje wspaniałe widoki na potężną górę Mt. Kilimandżaro. Na trasie do miasta Nairobi transfer będzie przebiegał z odwiedzeniem lotniska, aby ułatwić klientom, którzy dziś odlatują. Klienci przebywający w Nairobi lub kontynuujący podróż zostaną przewiezieni do centrum miasta.

Śniadanie

±295 km