Trasa Ogrodów, zobacz ciekawe miejsca

Atrakcje Turystyczne Trasy Ogrodów

Trasa Ogrodów (Garden Route) posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, co w połączeniu ze sprzyjającymi warunkami klimatycznymi czyni ten region popularnym przez cały rok. Obserwowanie wielorybów przyciąga turystów do Witsand i Port Beaufort od czerwca do listopada. Przy okazji można odwiedzić jedną z kilku tamtejszych farm zajmujących się hodowlą strusi.

Miłośnicy czynnego odpoczynku nie powinni zapomnieć o rezerwacie Grootvadersbosch, koło Heidelberga z popularnym szlakiem pieszym Bushbuck Trail do wyboru jest też szlak wilderness i dwie trasy dla rowerów górskich.

Riversdale jest jednym z najważniejszych w RPA ośrodków uprawy i eksportu fynbosu. Dodatkowa atrakcja warta zobaczenia to Julius Gordon Africana Muzeum.

Market w Robertson

W historycznym Strandveld Architectural Heritage Site w Still Bay, zwiedzający mogą obserwować karmienie węgorzy. Zabytkowy pułapki na ryby można zobaczyć w Morris Point i przy okolicznym wybrzeżu.

Na zakładach w Albertinia, wyciskane i uzdatniane są soki aloesu z zastosowaniem dla medycyny i wysokiej klasy produktów do pielęgnacji skóry. W pobliżu, skoki na bungee na Gourits River Gorge, turystyka piesza, kolarstwo górskie i wędkarstwo to tylko niektóre dostępne rozrywki.

W Mossel Bay lubianym przez surferów miejscem jest Point, jest tam również naturalny basen stworzony przez skaliste brzegi służący jako popularne miejsce kąpieli w czasie odpływu. Szlak pieszy St Blaize zaczyna się właśnie tutaj i to jest idealne miejsce do oglądania wielorybów i delfinów w czasie sezonu. Jest dużo do zrobienia w Mossel Bay, takich jak opalania na plaży długości 24 km, piesze wycieczki i oglądanie rekinów.

W Great Brak River istnieje możliwość oglądania wielorybów i delfinów wzdłuż rozległego wybrzeża. Na lokalnych game farms można spotkać cztery spośród "Big Five" plus wiele innych zwierząt i ptaków.

Robertson architektura

George leży w samym sercu Trasy Ogrodów i uważany jest za mekkę golfa w prowincjach przylądkowych, jako że znajduje się tutaj słynny Fancourt Country Club Golf Estate i wiele innych uznanych pól golfowych. Jedź na codzienną przejażdżkę kolejką Outeniqua Choo-Steam Train Tjoe wzdłuż wybrzeża między George i Knysna (z wyjątkiem niedziel) w Outeniqua Transport Museum. Goście mogą również pojechać Power Van i zwiedzić Garden Route Botanical Garden. George Muzeum zajmuje się historią drewna i często organizuje dodatkowe wystawy. Przełęcze Montagu i Voortrekker są pomnikami narodowymi, zapewniają spektakularne widoki na Outeniqua rezerwat przyrody, oferujących kilka pieszych szlaków turystycznych.

Lotnisko w George, Outeniqua Pass, linia kolejowa i autostrada N2 zapewniają doskonały dojazd czyniąc George idealnym centrum wypadowym, z którego można zwiedzać Trasa Ogrodów i Little Karru.

Widoki w Robertson

Victoria Bay i Wilderness słyną z bezpiecznych kąpielisk i nieskażonej przyrody. Wilderness jest uważane za zachodnią bramę wypadową do południowej części jeziora przylądkowych. Jest to raj dla miłośników natury, znany ze swoich plaż, jezior, lagun i bujne lasów. Miłośnicy ptaków śpieszą do sanktuariów Langvlei i Rondevlei w Wilderness National Park, gdzie występuje ponad 230 różnych gatunków ptaków. Inne rodzaje aktywnego wypoczynku to trasy rowerowe, zjazdy na linach, jazda konna, paragliding, scuba diving i łowienia ryb. Sedgefield leży na granicy Swartvlei Lagoon, największego naturalnego śródlądowego słonego jeziora w Południowej Afryce. Dostępne tam rozrywki to jazda konna plaży, turystyka, wędkarstwo i obserwacja ptaków.