Kirstenbosch - najpiękniejszy ogród w Afryce

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Kirstenbosch

Narodowy Ogród Botaniczny Kirstenbosch jest uznawany za jednego z największych ogrodów botanicznych na świecie. Niewiele ogrodów może się równać się ze wspaniałym położeniem Kirstenbosch, na wschodnich zboczach Góry Stołowej w Kapsztadzie.

Kirstenbosch został założony w 1913 roku w celu promowania i ochrony niezwykle bogatej i zróżnicowanej flory południowej Afryki i był pierwszym ogrodem botanicznym na świecie któregoż celem była ochrona unikatowej roślinności danego kraju. Kirstenbosch chlubi się szeroką gamą wyjątkowych gatunków roślin znanych również jako Fynbos, a także roślin ze wszystkich regionów południowej Afryki. Te, które nie mogą przetrwać na wolnym powietrzu, przykładowo rośliny z suchych regionów, są hodowane w Konserwatorium Towarzystwa Botanicznego. Istnieje ponad 7 tysięcy gatunków w uprawie w Kirstenbosch, w tym wielu gatunków rzadkich i zagrożonych

.

Jest to więcej niż ogród, Kirstenbosch jest częścią rezerwatu przyrody. Ten 36 hektarowy ogród jest częścią 528 hektarowego rezerwatu na górskim zboczu składającego się z naturalnego lasu i fynbosu wraz z endemicznymi zwierzętami i ptakami. Nieruchomości Kirstenbosch graniczy z Parkiem Narodowym Góry Stołowej.

Kirstenbosch leży w sercu regionu florystycznego Cape Floral. W 2004 Cape Floral, w tym Kirstenbosch, został uznany za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO - jest to pierwszy ogród botaniczny na świecie, uwzględniony na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kirstenbosch jest największym w sieci dziewięciu Narodowych Ogrodów Botanicznych administrowanych przez południowoafrykański SANBI.

Powrót: Kapsztad Wycieczki

Galeria ogrodu Kirstenbosch

King Protea Ogród Kirstenbosch Ogród Kirstenbosch