Gdzie wypoczywać w Afryce Południowej?

Wypoczynek w Kapsztadzie

Beaverlac

Beaverlac to ogromne, dobrze zorganizowane pole namiotowe na rozległej farmie obok Porterville. Największą atrakcją są ogromne przestrzenie i wodospady z wieloma skalistymi jeziorkami idealnymi do odpoczynku w czasie upalnych dni. Na kempingu nie ma elektryczności i w prysznicach jest tylko zimna woda ale ze względu na inne walory jakie posiada farma takie jak majestatyczne widoki lasów u podnóża skalistych gór warto jest się tutaj zatrzymać na kilka dni. Dużą zaletą jest dobrze zaopatrzony sklep. Brama wjazdowa do kempingu zamykana jest o godzinie 21.00. Można przywozić tutaj psy. Dojazd do farmy jest uciążliwy. Samochody osobowe mogą dojechać nią powoli, ale idealnym pojazdem będzie 4X4.

GPS koordynaty S32º59.132' E019º01.537'

Jamaka Organic Farm, Cottage and Campsite

Farma owoców cytrusowych i mango w górach Cederbergu chlubi się pięknym, zacienionym kempingiem na brzegu rzeki Rondegat. Jeśli wolisz trochę luksusu, są tam cztery dobrze wyposażone domki do wynajęcia. Goście mogą wypoczywać na farmie, organizować piesze wędrówki, wspinać się po górach, pływać w jeziorku na rzece. Dzieci mogą przejechać się wozem ciągniętym przez osły. W biurze można zakupić uprawiane organicznie owoce mango i cytrusy od marca do września.

Fraaigelegen Farm

Na farmie Fraaigelegen uprawiane są winogrona i oliwki. Właścicielom udało się wygospodarować miejsca dla wczasowiczów. Dzięki bliskości gór Tulbaghs Witzenberg roztacza się tam spektakularny widok. Kemping ma dobrze utrzymaną trawę i wyposażony jest w osiem miejsc z elektrycznością. Brakuje tam trochę zacienionych miejsc, drzewa są jeszcze małe. Dwie altanki i basen kąpielowy to doskonałe miejsce do spędzania upalnych dni. Na farmie jest też zapora wodna po której można pływać łódkami. Przy tamie są dwa domy, też dostępne do wynajęcia.

GPS koordynaty S33º21.640' E019º12.286'

Fynbos Guest Farm

Jest tam bardzo spokojny kemping, na bardzo miłej farmie z widokiem na Witzenberg Mountains obok miasteczka Tulbagh. Możesz spokojne zwiedzać farmę, zapoznać się z lokalnymi osłami, kaczkami i psami. Jest tam osiem pokrytych trawą miejsc wyposażonych w elektryczność, miejsce do grilla i bieżącą wodę są oddzielone od siebie ogromnymi, dającymi dużo cienia drzewami. Jest tam też wspólna altanka do grilla w sąsiedztwie dwóch małych basenów kąpielowych oraz mały budynek komunalny z miejscem do mycia naczyń.

GPS koordynaty S33º23.105' E019º11.574'