Wycieczka Johannesburg, Park Narodowy Hwange, Wodospad Wiktorii

Wycieczka do Wodospadu Wiktorii 2013

Dzień 1 Botswana - Francistown

Mapa trasy wycieczki z Johannesburga do Vic Falls

Wycieczka rozpoczyna się w Johannesburgu, zajmujemy miejsca w naszej busociężarówce, jedziemy na północny wschód w kierunku granicy z Botswaną. To długa i dość monotonna podróż do Francistown, drugiego, największego miasta Botswany i miejscu pierwszej w Południowej Afryce gorączki złota pod koniec XIX wieku. Obecnie Francistown jest nowoczesnym afrykańskim miastem i domem dla wielu jazzowych klubów i kasyn i kilku doskonałych klubów nocnych.

lunch, obiad

±850km ±12-13h

Dzień 2 Zimbabwe - Hwange National Park

Dzieli nas prawie 100 km od Francistown do granicy Zimbabwe i w ciągu kilku godzin dojedziemy do Parku Narodowego Hwange gdzie rozpoczynamy kilka spektakularnych safari z otwartego pojazdu 4x4. Z powierzchnią około 14650 km² Hwange National Park jest największym w Zimbabwe i słynie jednej z największych populacji słoni, jak również ponad 100 innych gatunków ssaków i 400 ptaków różnych.

śniadanie, lunch, obiad

±240km ±3-4h

Activity package: popołudniowe safari 4X4 w PN Hwange (3h)

Dzień 3 Park Narodowy Hwange do Wodospadu Wiktorii

Wczesnym rankiem nie będziemy cieszyć się ostatnim safari Parku Narodowym Hwange. Po obiedzie jedziemy na północ do Wodospadu Wiktorii, gdzie zwiedzimy Park Narodowy Wodospadu Wiktorii, i doświadczymy tego wspaniałego cudu natury. Miejscowa ludność mądrze trafnie nazywa ten wodospad na rzece Zambezi jako "dym, który grzmi", lub Musi-o-Tunya. Odwiedzimy również lokalnego operatora zajmującego się organizacją dodatkowych atrakcji, dokonamy tam rezerwacji zajęć na dzień następny. Wieczorem, możemy wybrać coś z wielu doskonałych restauracji

.

Opcjonalne zajęcia: obiad grupowy

śniadanie, lunch

±150km ±2h

Activity package: poranne safari w Hwange NP (darmowy wstęp do wodospadu)

Dzień 4 Wodospad Wiktorii

Dzisiejszy dzień mamy do własnej dyspozycji, udajemy się na wybrane w dniu poprzednim opcjonalne atrakcje, które są możliwe w tym turystycznym centrum. Podczas gdy white water rafting jest jedną z najbardziej popularnych rozrywek istnieje wiele innych w ofercie, takich jak: spacer z lwami, jazda na słoniach, gorge swing, microlighting i loty widokowe helikopterem.

śniadanie

Dzień 5 Wodospad Wiktorii

Niestety, wycieczka kończy się dziś po śniadaniu.

śniadanie

O wycieczce do Zimbabwe

Cena (wersja tańsza)

889 USD

Cena (tylko wersja tańsza)

359 € - Twin

Activity Package (ok. 118 € )

  • popołudniowe safari 4X4 w PN Hwange 50€
  • poranne safari w Hwange NP 68€

Posiłki

Lunch X 3, śniadanie X 4, obiad X 2

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy.

Ceny opcjonalnych rozrywek

  • Bungee Jump od US$100 do US$150
  • Combo River Board and Rafting - cały dzień od US$175 do US$185
  • Obiad w lokalnej restauracji od US$45 do US$55
  • Elephant Encounter od US$155 do US$165
  • Lion Encounter od US$125 do US$150
  • White Water Rafting - cały dzień od US$130 do US$145
  • Zambezi Sunset Cruise od US$45 do US$55