Trasa z Kapsztadu do Windhoek

Wycieczka do Namibii

Dzień 1 RPA - Region Gór Cederberg

Przy wyjeździe z Kapsztadu zatrzymujemy się w miejscu z widokiem na Górę Stołową. Jest to ostatnia okazja do zrobienia zdjęć Góry Stołowej od strony Zatoki Stołowej. Podczas przejazdu przez Góry Cederberg zatrzymamy się w !Kwa ttu gdzie w towarzystwie lokalnego przewodnika z plemienia San udajemy się na wycieczkę po Cederbergu. W malowniczy sposób opowie on nam wiele interesujących historii z tego zakątka RPA. Zaskakującą zdolnością przewodnika jest łapanie skorpionów, jaszczurek i węży w gołe ręce. Zobaczymy też malowidła naskalne Buszmenów i nauczymy się je rozumieć. Po wycieczce będzie czekał na nas obiad, po krótkim odpoczynku odbędzie się zebranie na którym przewodnicy poruszą ważne tematy dotyczące naszej wycieczki.

lunch, obiad

± 230 km ±5h

Activity Pack: !Kwa ttu San wycieczka

Dzień 2 Namaqualand - Rzeka Oranje

Wczesny wyjazd, kierujemy się na północ do odległej miejscowości Springbok, słynącej z diamentów, miedzi i wiosennych kwiatów. Po zakupach w miejscowym supermarkecie przejazd do do obozu, tuż przy granicy Namibii na brzegu rzeki Oranje.

śniadanie, lunch, obiad

±570 km ±10h

Dzień 3 Namibia - Rzeka Oranje do Kanionu Rzeki Rybiej

Dziś rano chętni mogą podziwiać piękną dolinę rzeki Oranje podczas spływu kajakiem. Pozostali uczestnicy wycieczki mogą odpocząć w obozie na brzegu rzeki. Po obiedzie przekraczamy granicę z Namibią i kierujemy się do Kanionu Rzeki Rybiej. Mamy tutaj dużo czasu na podziwianie widoków podczas oczekiwania na zachód słońca, kiedy kanion staje się najbardziej fotogeniczny.

Dodatkowe atrakcje: pół-dniowy spływ kajakiem

śniadanie, lunch, obiad

±210 km ±4-5h

Dzień 4 Park Narodowy Namib-Naukluft

Docieramy do kempingu Sesriem w Parku Narodowym Namib-Naukluft po rozbiciu obozu udajemy się na krótką wędrówkę po kanionie Sesriem. Dzisiejszy wieczór spędzamy przy ognisku pod gwiaździstym niebem otoczeni ciszą pustyni Namib, tylko od czasu do czasu przerywaną wyciem szakala i rechotaniem gekonów.

śniadanie, lunch, obiad

±560 km ±10h

Dzień 5 Wydmy Sossusvlei - Park Narodowy Namib-Naukluft

Wstajemy przed wschodem słońca, szybki wyjazd do oddalonej 45 km Wydmy 45 (jedynej wydmy udostępnionej dla turystów), aby podziwiać spektakularny wschód słońca ze szczytu wydmy. Po zejściu na dół zjemy śniadanie i jedziemy na zwiedzanie Dead Vlei (Dolina ¦mierci) czyli wyschłe jezioro z kikutami akacji liczącymi ponad 800 lat w towarzystwie lokalnego eksperta. Dowiemy się więcej o unikalnym ekosystemie pustyni i sposobie przetrwania Buszmenów w trudnych warunkach pustynnych. Zatrzymamy się przy starych pniach akacji, przy których kilka lat temu kręcono film "The Cell"  z Jenifer Lopez w roli głównej. Warto zobaczyć wyschnięte kikuty drzew, które kilkaset lat temu zostały najpierw zasypane przesuwającą się wydmą, uschły zagrzebane w piaskach, a potem z kolei zostały odsłonięte, gdy wydma przeniosła się dalej.

śniadanie, lunch, obiad

±100 km ±3h

Activity Pack: piesza wycieczka po pustyni

Dzień 6 Swakopmund

Zatrzymujemy się na Zwrotniku Koziorożca na krótką sesję zdjęciową, jedziemy na wybrzeże Oceanu Atlantyckiego Namibii do kurortu nadmorskiego - Swakopmund. Zatrzymamy się zobaczyć flamingi na lagunie w Walvis Bay laguny, tuż przed wjazdem do Swakopmund. W lokalnym biurze wybierzemy dodatkowe rozrywki na następny dzień, a potem jest czas na zwiedzanie miasta i wspólna kolacja się w jednej z lokalnych restauracji.

Fakultatywnie: obiad w restauracji

śniadanie, lunch

±280 km ±4-5 hrs

Dzień 7 Swakopmund

Od rana czas na odpoczynek, zwiedzanie miasta, zakupy lub atrakcje fakultatywne wybrane dnia poprzedniego. Dla wybierających miasto i zakupy, będzie okazja do zakupu pamiątek czy oryginalnych afrykańskich upominków. W Swakopmund jest duży wybór sklepów oferujących lokalne wyroby oraz liczne stoiska ulicznych wystawców na miejscowym bazarze.

Dodatkowe atrakcje: quadbiking, sandboarding, sky diving, loty widokowe itp.

śniadanie

Dzień 8 Góra Spitzkoppe

Opuszczenie wybrzeża jedziemy przez pustynne równiny w kierunku Spitzkoppe. Ogromne monolity granitowe dominują ponad płaskim krajobrazem. Rozbijemy obóz u podnóża gór. Po południu nasz przewodnik zabierze nas na na zwiedzanie okolicy. Bardziej odważni mogą wejść na jedną ze skał z której rozciąga się oszałamiające widok na okolicę.

śniadanie, lunch, obiad

±170 km ±3-4h

Dzień 9 Plemię Himba

Po kilku pierwszych poszukiwań rano dalej na północ i jechać w kierunku Kamanjab. Dziś mamy możliwość doświadczenia życia w obrębie jednego plemienia Himba. Wraz z lokalnym przewodnikiem wyruszamy do wioski plemienia Himba. Dowiemy się trochę więcej o tradycjach i obyczajach tego unikalnego i egzotycznego plemienia. Będzie szansa obserwowania życia codziennego ludu Himba oraz dużo czasu na unikalne, egzotyczne zdjęcia.

śniadanie, lunch, obiad

±340 km ±5-6 h

Activity Pack: wizyta w wiosce Himba

Dni 10 i 11 Park Narodowy Etosha

Dwa dni spędzamy na safari w Parku Etosha tropiąc i podziwiając zamieszkujące tutaj dzikie zwierzęta, takie jak lwy, słonie, żyrafy, zebry i kudu, oryksy, springboki, impale, elandy, gnu. Przejedziemy około 200 km drogami szutrowymi, zatrzymując się przy licznych wodopojach i obserwując podchodzące spragnione zwierzęta. Po dniu pełnym wrażeń, możliwość obserwacji dzikich zwierząt nad sztucznym wodopojem obok kempingu. Do późna w nocy, z bezpiecznej odległości, będzie można obserwować dzikie zwierzęta chłodzące się w wodzie i kojące pragnienie po całym dniu upałów.

śniadanie, lunch, obiad

±280 km ±4-5h

Dzień 12 Windhoek

Po wczesnym safari rano ruszyliśmy w kierunku Windhoek, stolicy Namibii. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Okahandja na targu rzemiosła, gdzie można zakupić afrykańskie pamiątki. Windhoek jest nie tylko stolicą, ale także kulturalnym, społecznym i gospodarczym centrum Namibii. Po przybyciu do Windhoek nasz przewodnik zabierze nas na krótki objazd miasta naszą ciężarówką. Wycieczka kończy się w chwili przyjazdu w Windhoek, ale miło jest dołączyć do grupy na pożegnalny obiad w Joe Beer House

Fakultatywnie: obiad

śniadanie

±550 km ±8-9h

O wycieczce do Namibii

Cena (wersja tańsza)

450 USD

Cena (wersja tańsza)

859 € - Twin

890 € - Single

Cena (wersja droższa)

1350 € - Twin

1467 € - Single

Activity Package (ok. 78 € )

 • !Kwa ttu San wycieczka 23 €
 • Piesze safari po pustyni 27 €
 • Wizyta w wiosce Himba 27 €

Cena nie zawiera

 • międzynarodowego przelotu do Kapsztadu
 • wizy do Namibii (45 € )
 • opcjonalnych atrakcji
 • dodatkowych posiłków i napoi
 • obowiązkowego ubezpieczenia

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w namiotach oraz obiektach klasy turystycznej
 • wyżywienie jak podano w programie 
 • transport ciężarówką przystosowaną do safari
 • opłaty wstępu do wszystkich wymienionych w programie wycieczki parków narodowych i rezerwatów

Posiłki

Lunch X 11, śniadanie X 11, obiad X 9

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy.

Autobus wycieczkowy Autobus wycieczkowy, widok Degustacja wina Obok Spitzkoppe