Safari z Johannesburga, przez Suazi do Mozambiku

Wycieczka z RPA do Mozambiku

Dzień 1 RPA Suazi - Park Narodowy Hlane Royal

Pozostawiamy Johannesburg za plecami, jedziemy przez prowincję Mpumalanga do Królestwa Suazi. Po przekroczeniu granicy wkraczamy do PN Hlane Królewskiego, wielki rezerwatu przyrody jak na warunki tego małego państewka, do domu lwa, słonia i nosorożca białego. Dodatkowe atrakcje: piesze wycieczki, jazda rowerem górskim, safari, piesze tropienie nosorożca.

Lunch, obiad

±420 km ±9-10h

Dzień 2 Park Narodowy Hlane Royal

Z powierzchnią 30.000 hektarów Hlane jest Suazi największym obszarem chronionym. Pierwotnie prywatny teren łowiecki rodziny królewskiej, cały ten obszar jest teraz w zarządzany przez Big Game Parks. Lwy są umieszczone w ogrodzonym terenie dlatego możliwe jest piesze zwiedzanie parku. Po całym dniu zwiedzania nie możemy cieszyć się pokazem tradycyjnych tańców zakończonych obiadem w stylu Suazi. Dodatkowe atrakcje: piesze wycieczki, jazda na rowerze górskim, safari, piesze tropienie nosorożca.

śniadanie, lunch, obiad

 

Dzień 3 Mozambik - Praia do Tofo

Przejeżdżamy do Mozambiku. Jadąc na północ nie możemy przestać podziwiać pięknej nadmorskiej scenerii przed przybyciem do Praia do Tofo. Będziemy mieszkać na kempingu przez następne dwa dni. Czy chcesz odpocząć na piaszczystej plaży lub wybrać się na niektórych najbardziej niezwykłych miejsc do nurkowania i snorkelingu, jest wiele do wyboru w Tofo. Dodatkowe atrakcje: nurkowanie z fajką, nurkowanie i surfing.

śniadanie, lunch, obiad

±550 km ±10-11h

Dzień 4 Praia do Tofo

W sezonie Tofo jest jednym z najlepszych na świecie miejsc do oglądania z największych na świecie ryb - rekinów wielorybich. Cały ten dzień jest do twojej dyspozycji, warte polecenia jest snorklelling, nurkowanie lub po prostu odpoczynek na pięknej piaszczystej plaży.

śniadanie, lunch, obiad

Dzień 5 Vilanculos

Archipelag Bazaruto jest uważane za najwspanialsze miejsce Mozambiku i nie trudno zrozumieć, dlaczego. Obszar chroniący życia morskie dostarcza spektakularnych miejsc a snorkeling na jednej z raf koralowych jest jednym z najlepszych sposobów, aby się nim cieszyć. W drodze do Vilanculos zatrzymamy się na lokalnym rynku rzemiosła na małe zakupy pamiątek.

Dodatkowe atrakcje: snorkeling , jazda konna

śniadanie, lunch, obiad

±330 km ±7h

Dzień 6 Wycieczka Narodowym Parku Archipelagu Bazaruto

Zwiedzanie Bazaruto odbywa się tradycyjnymi statkami żaglowymi pochodzącymi ze wschodniej Afryki, zwanych Dau. Odpływamy z wyspy i mamy okazję nurkować, pływać i zrelaksować się w ciągu tych 2 dni. Bazaruto jest jednym z największych w południowej Afryce parków morskich. Będziemy przez noc obozować na plaży.

śniadanie, lunch, obiad

Dzień 7 Wycieczka Narodowym Parku Archipelagu Bazaruto

Drugi dzień oceanicznej wycieczki przeznaczymy na zwiedzanie krystalicznie czystych wód Oceanu Indyjskiego i obfitego życia morskiego. W rzadkich przypadkach pogoda może być niekorzystna i wtedy Daw zostanie zastąpione konwencjonalnym statkiem.

śniadanie, lunch, obiad

Dni 8 / 9 Inhambane

Dzisiaj podróżujemy przez plantacje kokosowe starego portugalski miasta - Inhambane. Ten nadmorski region jest bardzo spokojny i oferuje niesamowite plaże. Istnieje wiele dostępnych opcjonalnych rozrywek, od połowów do jazdy konnej. Opcjonalne rozrywki: nurkowanie, jazda konna, quad biking, nurkowanie z rurką, wędkowanie, rejs statkiem

śniadanie, lunch, obiad

±310 km ±6h

Dzień 10 Maputo

Wracamy na południe do stolicy Mozambiku - Maputo. Mozambik uzyskał pełną niepodległość od Portugalii w 1975 roku, ale prawdziwa stabilność polityczna została uzyskana ostatnich latach, dzięki czemu gospodarka kraju szybko się rozwija.

śniadanie, lunch, obiad

±470 km ±6-7h

Dni 11/12 RPA - Park Narodowy Krugera

Dzisiaj wracamy do Republiki Południowej Afryki do światowej sławy Parku Krugera, gdzie mamy nadzieję, że spotkamy Wielką Piątkę Afryki.. Kruger Park jest najbardziej znanym rezerwatem przyrody na świecie. Dwie noce spędzimy na tym wspaniałym obszarze żeby nacieszyć się afrykańskimi zwierzętami. Edukacyjna spacery o świcie i nocne safari oferowane są jako dodatkowe atrakcje. Dodatkowe atrakcje: nocne safari lub piesze safari (w zależności od dostępności).

śniadanie, lunch, obiad

±152 km ±3h

Dzień 13 Wildlife Rehabilitation Centre

Dzisiaj odwiedzimy Wildlife Moholoholo Centrum Rehabilitacji, gdzie ranne zwierzęta są leczone i wypuszczane na wolność. Wieczorem, przy tradycyjnym obiedzie podziwiamy lokalne występy artystyczne.

śniadanie, lunch, obiad

±156 km ±2h

Dzień 14 Trasa Panoramiczna - Johannesburg

Podróżujemy wzdłuż Trasy Panoramicznej, zatrzymamy się przy kanionie rzeki Blyde i Potholes Bourkes Luck Potholes. Wycieczka kończy się w chwili przyjazdu do Johannesburga. Jest tutaj wiele znakomitych restauracji i grupy często spędzają ten ostatni wieczór razem.

Dodatkowe atrakcje: wspólny obiad

śniadanie, lunch, obiad

±600 km ±9h

O wycieczce do Mozambiku

Cena (wersja tańsza)

450 USD

Cena (wersja tańsza)

959 € - Twin

1000 € - Single

Cena (wersja droższa)

1160 € - Twin

1440 € - Single

Activity Package (ok. 179 € ) w wersji tańszej

  • Ekskursja w Bazaruto 168 €
  • Wizyta w Wildlife Rehabilitation Centre 10 €

Posiłki

Lunch X 12, śniadanie X 13, obiad X 13

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy.

Autobus wycieczkowy Góry Smocze Park Narodowy Addo Elephant