Impreza przez Port Elizabeth, Lesotho i Góry Smocze

Safari do Lesotho

Dzień 1: Port Elizabeth do Park Narodowy Addo Elephant

Po krótkim zebraniu organizacyjnym przewodników z grupą wyjeżdżamy do parku narodowego Addo Elephant. W tym unikalnym parku we Wschodniej Prowincji Przylądkowej znajduje się jedna z najgęstszych populacji słoni afrykańskich na świecie, jak również park chlubi się Wielką Siódemką Afryki "Big Seven" (słoń, czarny nosorożec, lew, bawół afrykański, lampart, wieloryb i żarłacz biały), jako że Addo jest lądowym i morskim parkiem.

Dodatkowe atrakcje: nocne safari

lunch, obiad

± 160-170 km ± 2-3h

Dni 2 / 3 Cintsa

Po jeszcze jednym dzisiaj safari w Addo, jedziemy do Cintsy. W Cintsa istnieje możliwość uczestniczenia w wielu opcjonalnych atrakcjach.

Dodatkowe atrakcje: wypożyczenie łodzi, quady

lunch, obiad

± 300 km ± 5-6

 

Dni 4 / 5 Lesotho - Malealea

Dziś przekraczamy granicę RPA i wjeżdżamy do górskiego Królestwa Lesotho. Jest to jednym z najwyżej położonych krajów świata, cały obszar kraju jest na wysokości ponad 1000m nad poziomem morza. Następnego dnia wstajemy wcześnie i osoby jadące na opcjonalną ekskursję na kucykach wyjadą do odległych wzgórz Lesotho towarzystwie miejscowych przewodników. Po powrocie grupa odwiedzi lokalne wioski i szkoły.

Opcjonalne zajęcia: ekskursja na kucykach, piesze wycieczki

śniadanie, lunch, obiad

± 550 km ±8-9h

Dni 6 / 7 Republika Południowej Afryki - uKhahlamba Drakensberg Park

Góry Smocze to najwyższy i najpiękniejszy łańcuch górski. Podczas pieszych wędrówek, krętymi, górskimi ścieżkami podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki roztaczające się na Park Narodowy uKhahlamba Drakensberg (Royal Natal). W drugim dniu udamy się z przewodnikiem na pieszą wycieczkę do miejsc z naskalnymi malowidłami Buszmenów

.

Dodatkowe atrakcje: jazda konna, piesze wycieczki

śniadanie, lunch, obiad

±550 km ±8-10h

Dzień 8 Kwa-Zulu Natal Durban

Jedziemy dół, opuszczamy górską scenerię, jedziemy do wybrzeża Kwa zulu Natal. Tętniące życiem miasto Durban to największy w RPA port i znane miejsce surfingu. Po przyjeździe do Durbanu kończy się nasza wycieczka. Możliwy jest pożegnalny obiad grupowy w lokalnej restauracji indyjskiej.

Opcjonalne zajęcia: na obiad

śniadanie

±350 km ±5-6h

O wycieczce do Lesotho

Cena (wersja tańsza)

889 USD

Cena (wersja tańsza)

540 € - Twin

Cena (wersja droższa)

713 € - Twin

Activity Package (ok. 4€ ) w wersji tańszej
  • wizyta w szkole w Lesotho 4€

Posiłki

Lunch X 5, śniadanie X 5, obiad X 5

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. Na wyposażeniu busociężarówki są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia.Autobus wycieczkowy Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy.