Trasa Safari - Addo Elephant, Lesotho, Góry Smocze

Wycieczka z Durbanu do Kapsztadu

Dzień 1 Durban

Wycieczka zaczyna się o godzinie 18.00, spotkaniem grupy. Wpłacimy kitty, podamy nasze dane ubezpieczeniowe i informacje o najbliższych krewnych, więc proszę upewnić się, że wszystkie wspomniane szczegóły macie w zasięgu ręki. Durban jest drugim najbardziej zaludnionym miastem w Republice Południowej Afryki i przyciąga rzesze turystów do wspaniałych, piaszczystych plaż i życia nocnego.  Wieczór spędzimy w oryginalnej indyjskiej restauracji, jako że Durban posiada największą populację Hindusów mieszkających poza granicami Indii. Warto jest przyjechać tutaj trochę wcześniej i spędzić parę dodatkowych dni, jest to doskonałe miejsce do kąpieli w oceanie, opalania, surfowania i innych form czynnego odpoczynku.

Zakwaterowanie: dormitory

Dni 02/03 Góry Smocze

Opuszczamy Durban, jedziemy w głąb lądu w kierunku majestatycznych Gór Smoczych. Zobaczymy najwyższe pasmo górskie w Afryce Południowej (3482 m. n. p. m.) stanowiące granicę między RPA i Lesotho. £ańcuch górski określany jest przez lokalne społeczności jako bariera dzid albo Góry Smoka. Piesze wędrówki są najpopularniejszym sposobem zwiedzania. Jeśli chcesz coś więcej, czeka tutaj na ciebie wiele dodatkowych atrakcji. Mamy cały dzień na piesze zwiedzanie tej części gór na piechotę - można wybrać się na krótką wędrówkę do godziny, lub udać się na całodniową wycieczkę z lokalnym przewodnikiem.

± 370 km ± 6-7 h

Zakwaterowanie: lodge, 2 noce

Opcjonalnie:

Piesze zwiedzanie Ampfiteatru w Górach Smoczych - ZAR50.00

Piesze zwiedzanie Mont-Aux-Sources w Górach Smoczych - ZAR50.00

Dni 04/05  Lesotho

Opuszczamy Góry Smocze, jedziemy do Królestwa Lesotho. Usytuowane jak mała wyspa w środku RPA, Lesotho jest powszechnie znany jako "Królestwo w Niebie" z pięknymi pasmami górskimi i niekończącymi się szlakami turystycznymi. Ogólnie rzecz biorąc, przejście graniczne do Lesotho jest dość gładkie, ale mogą wystąpić pewne opóźnienia w zależności odpory roku

.

± 320 km ± 6-7 h

Zawarte w cenie: zwiedzanie wioski, szkoły i muzeum

Opcjonalnie:

Piesze zwiedzanie malowideł naskalnych Buszmenów, Malealea - ZAR45.00

Piesza wycieczka kanionem Pitseng (6 godzin), Malealea - ZAR65.00

Zakwaterowanie: dormitory (2 noce)

Dni 06/07 Wild Coast / Cintsa

Wyjazd do wspaniałego Dzikiego Wybrzeża Południowej Afryki do miasteczka Cintsa. Urocze, małe nadmorskie miasteczko, Cintsa i jego okolice są zamieszkane przez ludność, Xhosa, ich styl życia jest głęboko zakorzeniony w plemiennej tradycji i zwyczajach.  Są oni mili i przyjaźni, zapewniają dobry wgląd w tradycje Południowej Afryki. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych, mamy czas na relaks przed opcjonalnym obiadem grupy. Spędzimy tutaj dwie następne noce, będzie mnóstwo czasu na zwiedzanie miasta, relaks na wspaniałej plaży lub na zajęcia opcjonalne, pływanie, kolarstwo górskie i surfing. Nasze pole namiotowe ma komunalną łazienką.

± 620 km ± 10-12 h

Opcjonalnie:

Jazda rowerami górskimi, Cintsa - ZAR200.00

Nauka surfingu, Cintsa - ZAR210.00

Zwiedzanie wioski, Cintsa - ZAR195.00

Dzień 8 Park Narodowy Addo Elephant

Zwiedzimy jeden z najlepiej prowadzonych parków w RPA, Addo Park Słoni,  park powstał w 1931 roku w celu ochrony ostatnich 11  tego regionu słoni. Obecnie żyje tutaj ponad 450 słoni, jak również sporo nosorożców, bawołów, antylop, szakali, wiewiórek oraz endemicznych gatunków ptaków takich jak dzierzbik żółtogardły i okazały myszołów przylądkowy. Po przybyciu do parku, jedziemy na popołudniowe safari. W Addo zatrzymujemy się na kempingu z wspólną łazienką.

± 500 km ± 7-8 h

Zawarte w cenie: safari

Opcjonalnie:

Nocne safari, bilety do PN Addo Elephant - ZAR180.00

Dni 09/10  Szlak Ogrodów / Park Narodowy Tsitsikamma

Przez następne kilka dni będziemy odkrywać najbardziej spektakularne atrakcje Szlaku Ogrodów. Nasz pierwszy przystanek to Park Narodowy Tsitsikamma. Tsitsikamma w języku Buszmenów oznacza miejsce mieniącej się wody. Park ma 68 km długości, ciągnie się od Natures Valley do Oubostrandu i wchodzi 5,5 km w morze, gdzie licencjonowani płetwonurkowie i osoby z odpowiednim sprzętem mają rzadką okazję podążać podwodnym szlakiem. W granicach parku znajdują się najpopularniejsze w kraju piesze szlaki, Tsitsikamma i Szlak Wydr. Pierwotne lasy, postrzępione góry, liczne rzeki i strumienie sprawiają że szlak jest bardzo popularny wśród turystów. Podczas pobytu w Tsitsikamma, zatrzymamy się na kempingu, który ze wspólną łazienką.

± 250 km ± 4-5 h

Opcjonalnie:

Bloukrans bungee jump, Tsitsikamma - ZAR780.00

Canopy tour, Tsitsikamma - ZAR450.00

Snorkelling, Tsitsikamma - ZAR80.00

Dzień 11 Oudtshoorn

Przejeżdżamy przez suchy region Karru do miasta  Oudtshoorn. Jest to przystanek w drodze do Knysny. Możemy tutaj rozprostować nogi i przy okazji odkryć to urocze miejsce. Stolica hodowli strusi, na przełomie 20 wieku Oudtshoorn była pełna "baronów strusich", który wzbogacili się dzięki modzie na strusie pióra. Obecnie hoduje się tutaj tysiące strusi  dla ich mięsa, skóry, na mniejszą skalę, piór i jaj. Warto zwiedzić miasto i zobaczyć pamiątki produkowane ze strusi.

± 220 km ± 3-4 h

Zawarte w cenie: zwiedzanie lokalnej wioski

Dzień 12 Stellenbosch Wine Region

Po śniadaniu zwiedzanie jaskiń Cango gdzie dowiemy się o tych ciekawych formacjach skalnych od naszego lokalnego przewodnika. Podróżujemy z Oudtshoorn do Stellenbosch malowniczą Trasą 62 przez miast a Calitzdorp, Ladysmith, Montaque i Robertson. Stellenbosch zwane miastem dębów, jest jednym z głównych miast uniwersyteckich Republiki Południowej Afryki i co ważniejsze centrum przemysłu winiarskiego r RPA, która produkuje ponad 1 mln litrów wina rocznie! Do Stellenbosch docieramy w godzinach popołudniowych, gdzie możemy wyjść na miasto i spróbować lokalnych wyrobów.

± 350 km ± 7-8 h

Zawarte w cenie: wizyta w jaskiniach Cango

Zakwaterowanie: dormitory

Dzień 13 Kapsztad Przejazd do Kapsztadu

Dzięki zachwycającemu wybrzeżu, dominującej górze, Kapsztad zaliczany jest do największych atrakcji RPA.  Nasza wycieczka kończy się w centrum Kapsztadu. Zakwaterowanie nie jest zapewnione na dzisiejszy wieczór, ale jesteśmy w stanie zarezerwować dla was dodatkowe noclegi.

 

Proszę nie rezerwować żadnych lotów międzynarodowych, aż do godziny 22.00 na ten dzień.

± 80 km ± 1-2 h

O wycieczce Durban - Kapsztad

Cena (wersja tańsza)

450 USD

Cena wycieczki

ok. 980 € - Twin

Oplata lokalna: ok. 320 €

Posiłki

śniadanie X 12, obiad X 10

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. Na wyposażeniu busociężarówki są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy. Autobus wycieczkowy Góry Smocze Park Narodowy Addo Elephant

Opcjonalne zajęcia w Kapsztadzie

 • Abseiling/kloofing, Cape Town - ZAR700.00
 • Bo-Kaap Museum, Cape Town - ZAR30.00
 • Scuba diving (excluding gear), Cape Town - ZAR275.00
 • Scuba diving (including gear), Cape Town - ZAR550.00
 • Harbour cruise, Cape Town - ZAR100.00
 • Kirstenbosch Botanical Gardens, Cape Town - Free
 • Robben Island tour, Cape Town - ZAR200.00
 • South Africa National Gallery, Cape Town - ZAR35.00
 • South African Museum, Cape Town - ZAR27.00
 • Table Mountain - Aerial cable, Cape Town - ZAR180.00
 • Table Mountain - Cycling, Cape Town - ZAR150.00
 • Table Mountain - Hiking, Cape Town - ZAR650.00
Autobus wycieczkowy Góry Smocze Park Narodowy Addo Elephant