Plan wycieczki do Namibii

Wycieczka w Namibii

Dzień 1 Windhuk do Sesriem

Odbieramy Państwa z lotniska w Windhoek, jedziemy do centrum miasta na śniadanie. Opuszczamy stolicę w sawannie, jedziemy drogą gruntową w kierunku Sesriem. Przejeżdżamy przełęczą Kupferberg, lunch jemy w cudownym miejscu widokowym na przełęczy Spreetshoogte. Zwiedzamy kanion Sesriem, noc spędzimy na pobliskim kempingu w Sesriem.

± 360 km, ± 6h

Dzień 2 Sossusvlei do Walvis Bay

Pobudka przed wschodem słońca, zanim wzejdzie słońce musimy dojechać do jedynej, udostępnionej dla turystów wydmy, zwanej Dune 45, przypadkowo znajdującej się w odległości 45 km od kempingu w Sesriem. Na szczęście nie musimy wstawać bardzo wcześnie, znajdujemy się przecież w strefie podzwrotnikowej, gdzie godzina wschodu słońca nie zmienia się wiele przez cały rok i jest to około godziny 6.00 W czasie spektakularnego wschodu słońca ponad pustynią Namib mamy okazję do zrobienia fantastycznych zdjęć. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni zapału jemy lunch w Sesriem, zanim wyruszymy drogami szutrowymi w kierunku Walvis Bay. Po drodze będziemy podziwiać pustynne zwierzęta takie jak strusie, zebry, oryksy i żyrafy. Miniemy wspaniałe punkty widokowe na przełęczach Gaub i Kuiseb. Zobaczymy Dune 7, zrobimy wspólne zdjęcie podczas przejazdu przez Zwrotnik Koziorożca. Lunch zjemy w malowniczej scenerii kanionu Kuiseb. Jeśli czas nam pozwoli, możemy pojechać alternatywną trasą Naukluft - Zebra Pan z możliwością spotkania wielu Szpringboków, zebr górskich i oryksów. W Walvis Bay udajemy się na wspólną kolację do restauracji Raft słynącej z wyśmienitych dań rybnych.

± 375 km, ± 6h

O wycieczce do Parku Krugera 2017

Cena (wersja tańsza)

450 USD

Cena (wersja droższa)

470 € - Twin 560 € - Single

Activity Package (ok. 75 €)

  • Wieczorne safari 15 €
  • Piesze safari 14 €
  • Safari pojazdem 4X4 45 €

Noclegi

Kemping - (wersja tańsza)

Bungallows - (wersja droższa)

Transport

Busociężarówka, otwarty 4X4

Posiłki

śniadania 3, lunch 2, obiady 3

Dodatkowe wydatki

około 35 Eur na pozostałe posiłki, napoje i napiwki

Terminy wycieczek

Wycieczka odbywa się 2 razy w tygodniu, proszę pytać o daty

Dodatkowe informacje

Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 6.45 w Johannesburgu, dlatego uczestnicy powinni stawić się w Johannesburgu co najmniej jeden dzień przed wycieczką.

Kwa Madwala

Kwa Madwala, znaczy "skaliste miejsce", jest to niezależny rezerwat przyrody o powierzchni 4 000 ha na południe od potężnego Parku Narodowego Krugera. Stosunkowo młody rezerwat, powstały 10 lat temu, ale dobrze zarządzany ekosystem wspomaga lwy, słonie, nosorożce, lamparty i wiele innych gatunków, jak również bogactwo żyjących tu ptaków. Nacisk położony jest nie tylko na gatunki wielkich zwierząt, ale także na małe i trudne do zobaczenia. Ze względu na mały obszar, turyści mogą zbliżyć się do większości gatunków tutaj żyjących. Kwa Madwala zainicjował również projekt ochrony lampartów. Przez zapewnienie bezpiecznej przystani dla lampartów, ich pogłowie zaczęło się zwiększać.

Lampart widziany w czasie nocnego safari Białe nosorożce Nosorożec w Krugerze Obiad w Krugerze Oczko wodne z hipopotamami Safari w Parku Krugera