Obserwacja Wielorybów

Wieloryby w Hermanus

Jeśli odwiedzasz Kapsztad w terminie od początku lipca do listopada, masz niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć wieloryby! Wieloryby gromadzą się wzdłuż całego południowego wybrzeża prowincji Przylądkowej Zachodniej, ale najlepsze miejsce, aby zobaczyć je jest w miasteczku Hermanus, w odległości 200 km od Kapsztadu. Dla tych, którzy pragną zobaczyć te olbrzymy z bliska, jest szansa, aby wykupić rejs do wielorybów R600 od osoby. W pobliżu znajduje się też zip-line, czyli canopy tours w lesie.

Miasteczko Gansbaai, centrum

Czytaj Dalej: obserwacja waleni w Hermanus

Powrót: Kapsztad Wycieczki

Cena R850 od osoby (minimum 2 osoby)

Dwudniowa wycieczka do Hermanus i Gansbaai

8.00 Wyjeżdżamy z Kapsztadu szosą R44 wiodącą przez panoramiczną Clarence Drive od Gordons Bay w kierunku Rooi Els. Droga wije się dalej przez Kogelberg Biosfere Reserve, uznany przez UNESCO za zróżnicowaną roślinność.

Mapa trasy wycieczki do Hermanus i Gansbaai

10.00 Krótki przystanek na Stony Point w Bettys Bay jest obligatoryjny, by odwiedzić kolonię pingwinów.

11.00 Odpoczniemy na łonie natury w Ogrodzie Botanicznym Harold Porter. Wodospady, krystalicznie czysta woda, różnorodne gatunki fynbosu i zwierząt sprawią poczucie spokoju.

12.30 Czas na lunch w jednej z wielu restauracji Kleinmond Harbour.

14.00 Dojeżdżamy do Hermanus. Podziwiamy widoki podczas zwiedzania osobliwych sklepów, jeśli jesteś tutaj między czerwcem a listopadem, możesz zobaczyć wieloryby z 12-kilometrowej ścieżki wiodącej wzdłuż wybrzeża.

15.00 Wyjeżdżamy z miasta do Hermanus wine route, słynącą z win Pinot Noir i Chardonnay. Region ten słynie ze swojego oceanicznego charakteru i wielu nagradzanych lokalnie i za granicą win. Odwiedzimy kilka winnic wzdłuż szosy R320, oczywiście będzie to okazja do degustacji i zakupu win.

18.00 Czas wracać do Hermanus.

19.30 Udajemy się na kolację do stylowej restauracji w Hermanus.

Dzień 2 Oko w oko z rekinami

8.00 Po śniadaniu wyjazd do oryginalnej, dobrze zachowanej wioski – Stanford. Odwiedzimy pracownie licznych tutaj artystów. Istnieje możliwość rejsu rzeką Klein statkiem, na canoe lub kajakiem.

10.00 Pora na degustację serów w Klein River Cheese Farm. Jeśli czas pozwoli, urządzimy piknik nad rzeką.

11.00 Po serach warto będzie skosztować piwa w browarze Birkenhead.

12.30 Przyjeżdżamy do Stanford Wine Estate na obiad.

13.45 Wyjazd do Gansbaai, zwanego stolicą rekinów.

14.15 Okazja do nurkowania w klatce z rekinami. Osoby, wolące inny rodzaj rozrywki mają do wyboru ekskursję panoramiczną lub zwiedzanie wioski Baardskeerdersbos z wieloma lokalnymi działami sztuki.

17.00 Prawdziwa uczta dla naszych oczu, jedziemy ulicą Cliff z widokiem na zatokę w tle zachodzącego słońca. Od maja do listopada na odcinku od De Kelders do Pearly Beach spotkamy wieloryby.