Gdzie na wczasy w Afryce Południowej?

Wczasy w Afryce

Wczasy na farmie to stosunkowo nowy sposób odpoczynku. Coraz więcej ciężko pracujących farmerów udostępniających miejsca na namioty i przyczepy kempingowe. Nie ma lepszej metody nauczenia dzieci z miasta że mleko nie pochodzi z butelek plastikowych. Zanim pojedziesz na jedną z podanych poniżej farm, pamiętaj żeby zadzwonić i powiadomić o swoim przyjeździe. Przy okazji możesz się dowiedzieć, którą drogą dojedziesz najszybciej.

Minwater Eco Adventure

Louis Jordaan prowadzi tą ekoturystyczą farmę w Minwater, położoną około 24 km od Oudtshoorn. Wczasowicze wspominają najlepiej trasy do off road i dowiadują się wiele o sukulentach dzięki ogromnej wiedzy właściciela. Na terenie Minwater są trzy przestronne kempingi z miejscem dla dużych grup do siedzenia wokół ogniska. W ciągu dnia można odpoczywać w cieniu akacji. Kempingi wyposażone są w wodę i afrykańskie prysznice z ciepłą wodą. Nad brzegiem rzeki Moeras jest kemping przeznaczony dla przyczep kempingowych.

GPS koordynaty S33º42.732' E022º02.409'

Bonniedale Holiday Farm (Farma Wczasowa)

Bonniedale Holiday Farm jest farmą z 1650 hektarami naturalnego fynbosu w górach Outeniqua w odległości około 54 km od Mossel Bay. Obok znajduje się Rezerwat Attaquas mający powierzchnię 14 tysięcy hektarów. Główny kemping posiada dobrze urządzony basen z altankami chroniącymi przed promieniami słońca i ewentualnym deszczem. Mogą tutaj mieszkać duże grupy wczasowiczów.

Każde miejsce kempingowe posiada kran z gorącą i zimną wodą, swoje zacienienie, zieloną trawę, swoje prywatne miejsce do grilla, stoły i krzesła. Drewno jest rozdawane po przyjeździe na farmę, istnieje możliwość dokupienia drewna, jeśli zabraknie. Dostępne też są prywatne miejsca kempingowe, 38 miejsc pod namiotami i dwa kempingi w górach, dostępne tylko samochodem 4X4 albo na koniach. Istnieje też możliwość wynajęcia jednej z dwóch ocienionych przyczep kempingowych z wyposażeniem podobnym jak na polu namiotowym. Można też zamieszkać w domu farmera albo w domkach kempingowych.

Wczasowicze mogą odpoczywać wzdłuż 35 km trasy dla samochodów terenowych albo udać się na przejażdżkę po Attaquas Ox Wagon Trail otwartym samochodem 4X4 przystosowanym do safari. Na farmie Bonniedale istnieje możliwość jazdy konnej, wspinaczki po górach, malowidła naskalne Buszmenów, 130 metrową zjeżdżalnię linową nad tamą, jazda na górskich rowerach, abseiling, wspinaczki. Do farmy istnieje dojazd dosyć dobrą kamienistą drogą.

GPS koordynaty S33º52.429' E021º51.599'

Hornstras

Farma Hornstras jest w Gourits River Valley, w dystrykcie Albertinia. Na jej polu namiotowym jest miejsce dla 10 przyczep kempingowych. Każde miejsce ma doprowadzone napięcie 220 V.

Kolejne 10 miejsc jest bez elektryczności. Kempingi są bardzo spokojne, wszystkie w bardzo malowniczym i dobrze utrzymanym otoczeniu. Dostępne są też wygody takie jak prysznice i łazienki. Na farmie możliwe jest podglądanie ptaków, wspinaczki górskie, antylopy, szlaki 4X4 i jazda wierzchowa pod opieką przewodnika. Farma jest w odległości tylko 12 km od Albertinia, z Mossel Bay można dojechać dobrą asfaltową szosą (40 km).

Citrusdal Quad Farm

Citrusdal Quad Farm znajduje się na farmie Rooihoogte w dolinie w Citrusdal. Miejsce to słynie z uprawy wysokiej jakości owoców, w dodatku jest wymarzonym miejscem dla miłośników quadów. Istnieje możliwość wypożyczenia pojazdów na farmie, nie trzeba przywozić swoich. Citrusdal Quad Farm ma tylko 16 miejsc kempingowych. Wszystkie wyposażone w elektryczność i oświetlenie. Jest tam też basen kąpielowy i miejsca do oglądania quadów.