Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża

Park obejmuje lagunę Langebaan, wyspy Schaapen, Jutten, Marcus i Malgas oraz rezerwat przyrody Postberg, dostępny dla turystów wiosną (lipiec, wrzesień), kiedy pokrywają go kobierce dzikich kwiatów. Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża jest jednym z najcenniejszych obszarów błotno-wodnych w RPA, gdzie schronienie znajduje około 25 tysięcy ptaków wodnych. Wśród nich można spotkać siewki, czaple, ibisy i ostrygojady. Żyją tu także elandy, kudu i zebry. W parku jest niewielki hotel, domki do wynajęcia i łódź mieszkalna zacumowana w lagunie.

Ptaki Morskie w Parku Narodowym Zachodniego Wybrzeża

15-kilometrowa laguna Langebaan, której przeciętna głębokość wynosi 1m, jest schronieniem dla wielu gatunków ptaków morskich łącznie z ptakami brodzącymi, rybitwami, flamingami i pelikanami. W bogatych wodach Atlantyku ptaki osiadłe i wędrowne znajdują pokarm dla swoich piskląt. Kulik wyszukuje w wodzie drobnych skorupiaków za pomocą długiego dziobu.

Mewa Przylądkowa to gatunek endemiczny dla Zachodniego Wybrzeża. Szuka pożywienia na brzegu wczesnym rankiem.

Flamingi małe różnią się od czerwonaków rozmiarami i czerwonym dziobem. Często gromadzą się w dużych stadach.

W lagunie Langebaan znajduje się jedna z nielicznych w RPA kolonii pelikana różowego. Gatunek ten żywi się rybami, które po schwytaniu przechowuje w dużej kieszeni skórnej pod żuchwą.

Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża
Widok na Park Narodowy Zachodniego Wybrzeża