Dzikie Wybrzeże w Republice Południowej Afryki

Dzikie Wybrzeże w RPA

Dzikie Wybrzeże rozciąga się od rzeki Great Kei w Prowincji Przylądkowej Wschodniej do Umtamvuna River, niedaleko Port Edward na południowym wybrzeżu prowincji KwaZulu-Natal w byłym Transkei. Wild Coast (Dzikie Wybrzeże) jest spektakularną wiejską krainą z falistymi, zielonymi wzgórzami i tradycyjnymi wioskami. Usiane niezliczoną ilością krów i siedlisk z okrągłymi lepiankami przylegającymi do stromych zboczy. Niezależny kraj do 1994 roku, chociaż nigdy nieuznany przez ONZ, do dzisiaj pozostaje tętniący lokalną kulturą i przyjaznymi twarzami. Nelson Mandela zawsze będzie najsłynniejszym synem tego regionu.

Słusznie nazwany Dzikim Wybrzeżem (Wild Coast), linia brzegowa ciągnie się kilometrami przez opuszczone piaszczyste plaże z przylądkami oddzielonymi skalistymi klifami.

Pełen wraków statków, emanuje potężną moc natury, jeśli szukasz słońca, morza, fal i muszli, nie znajdziesz nic lepszego od tego odległego idyllicznego wybrzeża. Wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa z minionych lat nie zmniejszyły się, urok wybrzeża, wiejska izolacja przetrwała. Ograniczona infrastruktura stanowi wyzwanie do szerokiej eksploracji obszaru, ale właśnie brak dróg zachowało ten obszar w stosunkowo dzikim i dziewiczym stanie, mimo wzmożonej rozbudowy przybrzeżnej w pozostałych częściach Republiki Południowej Afryki.

Dzikie Wybrzeże jest niepowtarzalne, ujawnia swoje prawdziwe oblicze tylko dla tych, którzy chcą poświęcić swój czas i starania, aby zanurzyć się w jego pięknie. Najlepszym sposobem, aby w pełni docenić Wild Coast, powinieneś zrezygnować z samochodu, zasznurować parę butów trekkingowych, spakować plecak i wybrać się na wędrówkę po dzikiej stronie.

Dzikie Wybrzeże chlubi się najlepszymi w kraju szlakami turystycznymi, dobrze oznaczone trasy kiedyś przebiegały przez całą długość wybrzeża Transkaju. Niestety, większość chat na szlaku jest zniszczonych, więc tylko doświadczeni, samowystarczalni turyści porywają się na całą 280-kilometrową trasę. Jednak region ten ostatnio zyskał dużo więcej opcji zwiedzania nadmorskich szlaków turystycznych.

Wild Coast Amble

Wild Coast Amble jest wspaniałym pieszym szlakiem wzdłuż południowej części Dzikiego Wybrzeża, z Trennerys do Glengarriff w pobliżu Gonubie. Tę, całoroczną, 56 kilometrową trasę pokonuje się w ciągu pięciu dni, co czyni go stosunkowo łatwym szlakiem nadającym się dla turystów z umiarkowanym poziomem kondycji fizycznej. Trasa wije się wzdłuż wybrzeża, przechodząc przez skaliste przylądki i piaszczyste plaże. Z cichego hotelu, turyści przechodzą osobliwymi trasami z zatykającymi dech w piersiach widokami niemal na każdym kroku do następnego hotelu. Z niewielkimi odległościami i mnóstwem czasu, aby zatrzymać się, skorzystać z kąpieli w basenach skalnych lub obserwować spacerujące po plaży krowy. Szlak spodoba się każdemu, kto kocha aktywny wypoczynek.

Więcej pieszych