Dzikie Wybrzeże w Republice Południowej Afryki, piesze szlaki

Piesze szlaki przez Dzikie Wybrzeże w RPA

Ciąg dalszy z

Wild Coast Meander

Meander był pierwszym z RPA szlakiem "slack-packing" i do dziś pozostaje jednym z najlepszych. Wild Coast Meander jest wspaniałym, luksusowym trekkingiem przecinającym płaskie połacie południowej części wybrzeża Transkei. Jeśli posiadasz poczucie przygody i pozory sprawności, ten szlak jest dla Ciebie! Zaczyna się w Kob Inn, na północ od Estuarium Qora, biegnie przez rzekę Kei do Morgan Bay. Z pełnym wyżywieniem, pięciodniowy szlak długości 55 km ciągnie się hipnotyzującymi wybrzeżami. Prezentuje postrzępione piękno legendarnej, południowej części Dzikiego Wybrzeża z piaszczystym, falistym terenem i znośnymi odległościami dziennymi.

Pondo-Explore Trail

Północna część Pondoland sekcji Dzikiego Wybrzeża, która rozciąga się od rzeki Mtamvuna w pobliżu Port Edward na północy do potężnego Umzimvubu w pobliżu Port St. Johns na południu, jest bez wątpienia najmniej dostępnym, bardzo pięknym odcinkiem Dzikiego Wybrzeża. Trasy na północy są strome i trochę trudniejsze, ale zdumiewające widoki na ocean, wynagrodzą ci to wszystko. Pofalowany Pondo-Explore Trail między Port Edward i Port St. Johns, przecina głębokie wąwozy rzeczne, wspinana się po postrzępionych krajobrazach plażach i skałach. Wodospad spada kaskadami zwietrzałych skał, podczas gdy przypływowe estuaria i lasy mangrowe dopełniają ten dramatyczny krajobraz. Gniewny ocean stworzył w skałach wybrzeża w dziwaczne formacje, żaden bardziej charakterystyczny niż Cathedral Rock. Trasa przechodzi przez tradycyjne Xhosa wsie, zielone wzgórza, wokół skalistych przylądków i piaszczystych zatoczek. Mijamy wodospady, wolno stojące stosy skał i dziewicze ujścia rzek. Szkieletowe pozostałości licznych wraków statków wzdłuż brzegu są dowodem zdradzieckiej siły oceanu, podczas gdy wieloryby i szkółki delfinów stają się oczywistym widokiem.

The Wild Coast Pondo Walk

Ta trasa cieszy się popularnością wśród turystów mieszkających w Mbotyi River Lodge. Każdego dnia turyści wyruszają w malowniczą trasę w towarzystwie dobrze wyszkolonego lokalnego przewodnika. Bowiem dla miłośników wędrówek, którzy kochają mniej uczęszczane trasy, którymi przeszło niewielu wcześniej, wycieczka z przewodnikiem między Port St. Johns i Hole-in-the-Wall jest najlepszym rozwiązaniem. Jest to chyba jedna z najbardziej dziewiczych i rzadko zwiedzanych części Dzikiego Wybrzeża. Nie tylko jest to wyczerpująca trasa, ale także jeden z najlepszych nadmorskich szlaków w świecie. W dodatku, mieszkając w okolicznych wioskach na trasie, nadarza się unikalna okazja zanurzenia się w wyjątkowej kulturze lokalnej. Oznaki cywilizacji są nieliczne a życie mieszkańców toczy się dalej, jak od wieków. Kiedy włóczysz się na południe od sennego Port St Johns, w towarzystwie nieugiętych tragarzy, mijasz znane piaskowce Góry Stołowej, klify i formacje Brazen Head. W pobliżu Coffee Bay, obok małej nadmorskiej miejscowości Hole-in-the-Wall, tej kultowej, rzeźbionej przez ocean skały trafnie uosabianej z Dzikim Wybrzeżem. Obojętne, czy uwierzysz, że otwór wymyty został przez okrutny ocean albo zrobiony przez gigantyczną rybę według Mitologii Xhosa, którzy posłuszni wezwaniom do wizyty tego miejsca, nie zapomną długo swoich doświadczeń.

Na wszystkich tych trasach wędrowcy mają możliwość niesienia własnych plecaków, jednak większość osób woli wynająć tragarzy, wtedy mają więcej sił na podziwianie krajobrazów. Społeczność lokalnych przewodników i tragarzy posiada barwne wspomnienia z dzieciństwa na temat zwyczajów, są w stanie zasugerować najlepsze miejsca piknikowe i kąpielowe na trasie. Podczas wędrówki, istnieje duża szansa, że będziesz wędrował wzdłuż pustych połaci bez żywej duszy wokół. I chociaż trudno jest zabłądzić w czasie włóczęgi wzdłuż piaszczystej plaży, lokalni tragarze mogą być stosowani jako przewodnicy. To nie jest miejsce, gdzie będziesz kiedykolwiek głodny. W rzeczywistości, można śmiało powiedzieć, że pomimo męczącej wędrówki, prawdopodobnie przybierzesz na wadze. Bufety z owocami morza i zdrowe, zapakowane lunche są częścią pakietu z piwem i wygodnym łóżkiem na zakończenie "kolejnego ciężkiego dnia w Afryce".

Port St Johns

Dzikie Wybrzeże - Port St Johns Dzikie Wybrzeże, RPA