Trasa 62 (Route 62)

Trasa 62 w dolinie rzeki Breede

Ciąg dalszy ze strony:

Przez grunty winnic biegnie 8,5 km szlak trekingowy Fish Eagle Hiking Trail, ze wspaniałymi widokami na dolinę. Degustacje są bezpłatne w większości winnic Robertson Wine Valley, więc jest to naprawdę dobry pretekst, żeby sobie nie odmawiać. Pamiętaj, aby wybrać wcześniej kierowcę!

Winnice wokół, Robertson Valley stanowią wielkie odkrycie, kiedy jesteś chętny do zbadania kilku zakamarków. Jeśli chcesz odpocząć po podróży, najlepszym miejscem będzie rzeka. Wiele gospodarstw oferuje rejsy po rzece Breede, za najlepszy uważany jest Viljoensdrift. Trawiaste brzegi są dobre dla dzieci, podczas gdy rodzice mogą wybrać kilka przysmaków z dobrze zaopatrzonych delikatesów przed powolnym rejsem w górę rzeki. Viljoensdrift jest popularnym przystankiem w czasie dorocznych festiwali Robertson Wine Valley przyciągających tysiące turystów do doliny jesienią, zimą i wiosną. Aby uzyskać więcej informacji o terminach festiwalu w tym roku 2012, odwiedź stronę internetową Robertson Wine Valley.

Ta część przylądka nie dotyczy tylko Robertson. Jedź, jakże malowniczą trasą R317, i odkryj jeden z najspokojniejszych zakątków doliny — uroczą nadrzeczną miejscowość — Bonnievale. Szeroka gama farm i self-catering cottages na brzegach rzeki Breede zapewni, że będziesz miał wiele dobrego czasu, nie zapomnij więc spakować wędki, jeśli masz ochotę na odrobinę odpoczynku nad rzeką. Winnice, takie jak Weltevrede — w rodzinie Jonker przez prawie sto lat zapewnia, że wioska może zachować swoje własne Chardonnay i Classique Cap. Ponad miastem Bonnievale znajduje się jeden z mało znanych skarbów Trasy 62 - Mary Myrtle Rigg Memorial Church.

Kiedy Maria umierała na zapalenie opon mózgowych w 1911 roku, poprosiła ojca — biznesmena i właściciela ziemskiego — do budowy kościoła na jej cześć. Kiedy zmarła, ojciec zaczął budowę sanktuarium w stylu Normandzkim Z witrażami sprowadzonymi z Anglii, płytkami podłogowymi z włoskiego marmuru i ciężkimi, drewnianymi, rzeźbionymi w Zanzibarze wrotami, mały kościół z miejscowego piaskowca został uroczyście otwarty w 1921 roku, wybudowany w ulubionym miejscu zabaw Marii — polu lucerny w pobliżu jej domu.

Dziś, jej pomnik nadal czuwa nad wejściem z krzewem róży z siedmioma kwiatami na cześć każdego roku z jej krótkiego życia. Z jednego spokojnego miejsca odpoczynku do następnego, mała wioska McGregor jest popularnym miejscem do ucieczki z miasta w poszukiwaniu wolniejszego tempa życia. McGregor szczyci się śródziemnomorskim kurortem Temenos i Millstone Pottery — warsztatem rzemieślniczym produkującym ręcznie rzeźbione garnki, wspaniałym asortymentem historycznych spacerów i galerii sztuki.

Taki szczęśliwie, wyluzowany styl życia teraz rozciąga się na czworonożnych mieszkańców, Eseltjiesrus Donkey Sanctuary rozpoczął od opieki nad dwoma starymi i opuszczonymi osłami, od tego czasu gromada rozrosła się do szczęśliwego zbioru 22 emerytowanych osłów. W weekendy możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, odwiedzających w dnie powszednie zapraszamy do wędrówki ulicami miasta i spotkanie z osłami. Nie pobiera się opłat za odwiedzenie sanktuarium, ale datki są mile widziane – i bardzo potrzebne. Jest to dobre miejsce w porze lunchu, doskonały Eseltjiesrus Country Kitchen oferuje obfite dania domowe.

Zdjęcia Szlaku 62

Widoki w Robertson Robertson architektura Market w Robertson