Wycieczka RPA, Suazi, Mozambik

RPA, Suazi, Mozambik wycieczka<

Dzień 1 Johannesburg

Wycieczka zaczyna się o godzinie 18.00, dlatego jeśli przylecisz na miejsce z rana, jest jeszcze czas na zobaczenie Pretorii i paru atrakcji Johannesburga. Początek wycieczki to raczej rodzaj wieczorku zapoznawczego, na którym załatwimy dodatkowe formalności związane z organizacją wycieczki. Po zebraniu możemy udać się na obiad w towarzystwie nowo poznanych ludzi.

Dni 2 i 3 Trasa Panoramiczna i Park Krugera

Po śniadaniu wyruszamy w kierunku spektakularnego miejsca zwanego Trasą Panoramiczną położonego w zakątku Gór Smoczych. Będziemy podziwiać miejsce tak piękne, gdzie nawet Bóg ma swoje okno, czyli Boże Okno, Bourkes Luck Potholes czyli głębokie kotły eworsyjne wyżłobione w skałach przez wiry wodne, zielony kanion rzeki Blyde i Three Rondavels czyli formację skalną przypominającą wyglądem trzy murzyńskie chaty.

Nasze pierwsze spotkanie z afrykańską zwierzyną będzie od razu po przekroczeniu bramy wjazdowej do wspaniałego Parku Krugera. Na nasz kemping dotrzemy w późnych godzinach popołudniowych. Możemy tutaj spokojnie odpoczywać pod gwiaździstym afrykańskim niebem w relaksującej atmosferze. Następnego rana wstajemy bardzo wcześnie, żeby zastać aktywne o tej porze zwierzęta. Zatrzymamy się przy wielu wodopojach i przy punktach widokowych. Wieczorem chętni pojadą na nocne safari, gdzie mogą zobaczyć kilka aktywnych o tej porze zwierząt, w szczególności drapieżników.

± 600 km, ± 8 do 10h jazdy.

Dzień 4 Suazi

Po śniadaniu jedziemy na nasze ostatnie safari po Parku Krugera. Przed południem wyjeżdżamy z parku i kierujemy się na południowy wschód do granicy z Królestwem Suazi położonego we wspaniałym miejscu pomiędzy Mozambikiem, północnym Zululandem i Prowincją Mpumalanga. Formalności celne są bardzo proste, posiadacze większości paszportów, wliczając polski nie wymagają wizy do Suazi. Pierwszą atrakcją jaką zobaczymy będzie tradycyjna wioska szczepu Suazi, gdzie zapoznamy się z lokalną kulturą. Poznamy wierzenia i tradycje, podziwiać będziemy tradycyjne śpiewy i tańce w których też możemy brać udział. Kolejna atrakcja to safari w Królewskim Narodowym Parku Hlane. Istnieje tutaj unikalna okazja zwiedzania parku na piechotę i tropienie białego nosorożca. Noc spędzimy na kempingu na terenie parku w domkach kempingowych.

± 370 km, ± 9 do 10h jazdy.

Dni 5 i 6 Bush Camp w Mozambiku

Dzisiaj odkryjemy kolejny afrykański kraj - Mozambik. Wyjeżdżamy z Hlane i kierujemy się w kierunku przejścia granicznego z Mozambikiem w Golela. Nasza trasa wiedzie przez malowniczą Kosi Bay w kierunku granicy z Mozambikiem. Następne dwie noce spędzimy w spokojnej wiosce nad brzegiem Oceanu Indyjskiego. Dzisiejsze popołudnie i cała dzień jutrzejszy przeznaczamy na relaks na dzikich plażach Mozambiku. Chętni mogą brać udział w licznych dodatkowych atrakcjach możliwych tutaj jak scuba diving, snorkeling albo dolphin boat cruises.

± 320 km, ± 6 do 7h jazdy.

Dzień 7 Estuarium St Lucia

Z samego rana opuszczamy południowy Mozambik i jedziemy do Zululandu i jeziora St Lucia w RPA. St Lucia została wpisana na listę UNESCO w 1999 roku ze względu na różnorodność flory i fauny. ¯yje tutaj ponad 800 sztuk hipopotamów, bardzo dużo krokodyli i jest też lęgowisko rzadkich żółwi karetta i skórzastych. W godzinach popołudniowych istnieje możliwość udania się na rejs statkiem, podczas którego możesz zauważyć wiele hipopotamów i krokodyli wygrzewających się na piasku.

± 260 km, ± 4 do 5h jazdy.

Dzień 8 Zululand

Wyjeżdżamy do Doliny Tysiąca Gór (Valley of the Thousand Hills), centralnego punktu wojowniczego szczepu Zulu. Tutaj będziemy mogli poznać zwyczaje i obrzędy Zulusów. Noc spędzimy w tradycyjnym zuluskim gospodarstwie, będziemy mogli spróbować lokalnych delikatesów i podziwiać tradycyjne pokazy tańca.

± 260 km, ± 2 do 3h jazdy.

Dzień 9 Durban

Opuszczamy Zululand, jedziemy do Durbanu, stolicy Kwa Zulu Natal. Durban jest trzecim, największym miastem i największym portem w RPA. Miesza się tutaj wiele różnych kultur, w szczególności Indyjska, zuluska i angielska. Jest tu wiele do zobaczenia i do zrobienia, dlatego warto jest pozostać tutaj parę dni dłużej.

± 100 km, ± 2 do 3h jazdy.

O wycieczce do Suazi i Mozambiku

Cena (wersja tańsza)

999 USD

Cena wycieczki 695 € od osoby

Kitty płatne w dniu rozpoczęcia wycieczki 275 € od osoby

Cena nie zawiera

  • Międzynarodowego przelotu do Kapsztadu
  • Wizy do Mozambiku (70 USD)
  • opcjonalnych atrakcji
  • dodatkowych posiłków i napojów
  • obowiązkowego ubezpieczenia

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w namiotach oraz obiektach klasy turystycznej
  • wyżywienie jak podano w programie
  • transport ciężarówką przystosowaną do safari
  • opłaty wstępu do wszystkich wymienionych w programie wycieczki parków narodowych i rezerwatów

O wycieczce

Najodpowiedniejszym określeniem wycieczki będzie - obóz wędrowny z wykorzystaniem osobowej ciężarówki idealnej do pokonania tak trudnej trasy. Większość noclegów w namiotach, cały sprzęt, namioty, materace, kuchenki gazowe z butlami i żywność transportowane nieustannie ze sobą. Codzienne rozbijanie obozowisk i przygotowywanie posiłków, czasem na ognisku.

Jest to prawie dom na kółkach. Jest to najlepszy rodzaj transportu w tych terenach. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia.

Autobus wycieczkowy Autobus wycieczkowy, widok Degustacja wina Obok Spitzkoppe Wydmy Namibii Krwisto czerwony zachód słońca na Delcie Okawango