RPA i Suazi wycieczka

Plan wycieczki RPA, Suazi, Durban

Dzień 1 RPA - Panorama Route

Pozostawiamy Johannesburgu za plecami. Jedziemy wzdłuż Trasy Panoramicznej. Nazwano tak 18 kilometrowy odcinek trasy R534, której pętla okala szczyt klifu, tuż przy krawędziach zboczy Gór Smoczych. Jest to jedna z najwyżej biegnących i najbardziej malowniczych tras widokowych w RPA. Zatrzymamy się przy kilku punktach widokowych Trasy Panoramicznej, czyli Bourke's Luck Potholes, kanion rzeki Blyde, Boże Okno i Trzy Rondavels. Dzisiejszego wieczoru będziemy rozkoszować się tradycyjną kolację Shangaan połączoną z pokazami tańca. Opcjonalne zajęcia: wieczorne safari w Timbavati, koncesji graniczącej z Parkiem Krugera.

lunch, obiadokolacja

± 600 km ± 9-10h

Dni 2 / 3 Park Krugera

Wstajemy wcześnie, aby odwiedzić Centrum Rehabilitacji Moholoholo Wildlife, gdzie ranne i znalezione zwierzęta są zrekultywowane i rehabilitowane zanim zostaną wypuszczane na wolność. Jest to wspaniała okazja, aby zobaczyć kilka bardzo szczególnych gatunków z bliska, jak również dowiedzieć się o pozytywnych osiągnięciach tego ośrodka. Później wyjazd do światowej sławy Parku Krugera i natychmiast rozpoczynamy popołudniowe safari. Następny dzień przeznaczymy na safari z dobrym widokiem wysokości naszej wspaniałej busociężarówki. Opcjonalne zajęcia: nocne safari / lub piesze safari (w zależności od dostępności).

śniadanie, obiadokolacja

± 30 km ± 3-4 h

Activity Pack: wizyta w Moholoholo Wildlife Rehabilitation Centre

Dzień 4 / 5 Suazi - Mlilwane Wildlife Sanctuary

Po ostatnim safari przy wyjeździe z Krugera jedziemy do Królestwa Suazi, zatrzymujemy się po drodze w jednym z interesujących marketów lokalnych z afrykańskimi pamiątkami. Królestwo Suazi jest krajem śródlądowym, graniczy z RPA i Mozambikiem. Dwie następne noce spędzimy w Rezerwacie Mlilwane. Zwiedzanie okolicy pieszo pozwala docenić scenerię, jak również poznać zwierzęta, nie występują tutaj niebezpieczne drapieżniki. Wieczorem doświadczymy tradycyjnych tańców ludu Suazi połączonych z obiadem.

Zajęcia opcjonalne: kolarstwo górskie, piesze wycieczki, jazda konna i wieczorne safari.

śniadanie, lunch, obiadokolacja

± 300 km ± 5h

Dzień 6 RPA - iSimangaliso (Greater St Lucia) Wetland Park

Opuszczamy Suazi i jedziemy w kierunku ciepłego wybrzeża Oceanu Indyjskiego i ponownie przekraczamy granicę RPA. Wkrótce po naszym przybyciu do St Lucia wsiadamy na pokład łodzi na rejs o zachodzie słońca po lagunie, zobaczymy wiele ptaków i hipopotamów. Ten uznany przez UNESCO obszar jest bardzo zróżnicowany i obejmuje: jeziora, plaże, rafy koralowe, mokradła, lasy, przybrzeżne lasy i łąk oraz wspiera zdumiewającą różnorodność zwierząt, ptaków i życia morskiego.

śniadanie, lunch, obiadokolacja

± 280 km ± 4-5

Activity Pack: rejs statkiem po lagunie

Dzień 7 Hluhluwe - Imfolozi Game Reserve w Durban

Po śniadaniu przejazd do Rezerwatu Hluhluwe-Imfolozi na safari w otwartych pojazdach 4x4. Ten jedyny państwowy parku w prowincji KwaZulu-Natal, chlubi się występowaniem Wielkiej Piątki Afryki. Dzięki dobrze planowanej ochronie przyrody, park teraz ma największą populację białego nosorożca na świecie. Późnym popołudniem docieramy do Durbanu, największego portu Republika Południowej Afryki i znanej miejscowości wypoczynkowej. Nasza wycieczka kończy się w dniu przyjazdu, ale wieczorem można spędzić na degustacji autentycznych dań kuchni indyjskiej, jako że Durban jest także domem dla największej populacji Hindusów żyjących poza Indiami. Zajęcia opcjonalne: obiad w indyjskiej restauracji

śniadanie

Activity Pack: poranne safari samochodami 4X4

± 280 km ± 4-5h

O wycieczce do Suazi

Cena (wersja tańsza)

999 USD

Cena (wersja tańsza)

430 € - Twin

435 € - Single

Cena (wersja droższa)

780 € - Twin

885 € - Single

Activity Package (ok. 90 € )

  • rejs po St Lucia 18 €
  • poranne safari w Hluhluwe 62 Eur
  • wizyta w Moholoholo 10 €

Posiłki

Lunch X 5, śniadanie X 6, obiad X 6

Noclegi

Kemping - wersja tańsza

hotele - wersja droższa

Transport

Busociężarówka, to prawie dom na kółkach, najlepszy rodzaj transportu w Afryce. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia. Wyposażenie pomyślane jest z myślą o możliwych niespodziankach czyhających na afrykańskich drogach, czyli są dwa koła zapasowe, zbiornik wypełniony 200 litrami wody, awaryjne światło mogące świecić przez 14 godzin, gniazdka do ładowania baterii aparatów fotograficznych, namioty, zapasy jedzenia. Ważnym z punktu bezpieczeństwa na drodze jest tachograf rejestrujący szybkość ciężarówki i godziny jazdy.

Autobus wycieczkowy Autobus wycieczkowy, widok Degustacja wina Obok Spitzkoppe Wydmy Namibii Krwisto czerwony zachód słońca na Delcie Okawango