Plan wycieczki z Kapsztadu do Wodospadu Wiktorii

Wycieczka z RPA do Wodospadu Wiktorii

Możesz dojechać na miejsce o dowolnej porze, wycieczka rozpoczyna się o godzinie 18.00 bardzo ważnym zebraniem. Przewodnik zapozna wszystkich z regulaminem, poznamy plany na najbliższe dni, zapłacimy kitty i nawiążemy znajomość z pozostałymi uczestnikami wycieczki.

Dni 2 i 3 Zachodnia Prowincja Przylądkowa, rzeka Oranje

Po śniadaniu opuszczamy Kapsztad i jedziemy górzyste tereny Prowincji Przylądkowej Zachodniej. Na noc zatrzymamy się na jednej z wielu lokalnych farm.

± 290 km, ± 8h jazdy.

W trzecim dniu przejedziemy przez malowniczą wyżynę Nama słynącą z przepięknych kobierców kwiatowych możliwymi do zobaczenia od lipca do września. Dojeżdżamy do rzeki Oranje, naturalnej granicy pomiędzy RPA i Namibią. Po załatwieniu formalności na granicy jedziemy na kemping położony na brzegu rzeki Oranje.

± 540 km, ± 9h jazdy

.

Dzień 4 Kanion rzeki Fish

Z samego rana chętni mogą udać się na spływ kanoe po rzece Oranje. Jest to doskonały sposób na podziwianie wspaniałych krajobrazów. Jedziemy dalej w kierunku zachodnim przez pustynne tereny do kanionu rzeki Fish. Jest to doskonała okazja do zrobienia pięknych zdjęć, tym bardziej że poczekamy przy kanionie na malowniczy zachód słońca.

± 270 km, ± 4 do 5h jazdy

.

Dzień 5 Sesriem, Bush Camp

Przed nami długa i męcząca jazda. Jedziemy w kierunku słynnych wydm piaskowych Namibii.

± 520 km, ± 10h jazdy.

Dzień 6 Wydmy Piaskowe Namibii

Pobudka przed wschodem słońca, musimy jeszcze dojechać do jedynej, udostępnionej dla turystów wydmy – Wydmy 45 znajdującej się przypadkowo 45 km od obozu. Na szczęście nie wstajemy bardzo wcześnie, jesteśmy przecież w strefie podzwrotnikowej, gdzie długość dnia i nocy nie różni się wiele w ciągu całego roku. Wspinamy się w pośpiechu na szczyt wydmy żeby zająć dogodne stanowiska do sesji zdjęciowej w pomarańczowych odcieniach wschodzącego słońca. Kiedy słońce jest już wysoko, jedziemy na pieszą wycieczkę po pustyni w Sosussvlei z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Pozornie wycieczka taka wydaje się nudna, jednak odkryjemy że pustynia posiada wiele tajemnic i zobaczymy wiele roślin i zwierząt które w ciągu milionów lat zdołały przystosować się do trudnych warunków życia na pustyni. Po lanczu składamy nasze namioty i wyruszamy w kierunku Swakopmund. Po drodze zatrzymamy się w Solitaire - mikroskopijnym pustynnym miasteczku liczącym tylko 18 mieszkańców. Dzięki dogodnemu położeniu na skrzyżowaniu dróg i doskonałej infrastrukturze miejsce to może istnieć dzięki turystom przemierzającym te pustynne tereny.

± 240 km, ± 5h jazdy.

Dni 7 – 9 Swakopmund

Z Solitaire jedziemy do starego, w niemieckim kolonialnym stylu miasteczka Swakopmund. Czeka tutaj na nas wiele zapierających dech w piersiach atrakcji. Do wyboru mamy sand boarding i quad biking na piaskowych wydmach. Dostępnych jest wiele restauracji i sklepów.

± 360 km, ± 9h jazdy.

Dzień 10 Spitzkoppe

Po drodze wzdłuż linii brzegowej Oceanu Atlantyckiego odwiedzimy kolonię uchatek w okolicy Cape Cross. Rozbijamy kemping u podnóża góry Spitzkoppe. Popołudnie spędzamy na wspinaczkach po granitowych skałach, jest to doskonała okazja do zrobienia wspaniałych zdjęć, zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca.

± 290 km, ± 6h jazdy.

Dni 11 i 12 Park Narodowy Etosha

Etosha to jeden z największych PN w Afryce, o powierzchni równej Holandii. Dzięki istnieniu tylko kilku zbiorników wodnych, oglądanie zwierząt w Etoshy jest stosunkowo łatwe, zwłaszcza w porze suchej. Zatrzymamy się na dwóch kempingach na terenie parku z punktami widokowymi na zwierzęta podchodzące do sztucznie zrobionych zbiorników wodnych.

±480 km, ± 9h jazdy.

Dzień 13 Grootfontein, Buszmeni San

Dzisiaj podróżujemy do Grootfontein, gdzie spędzimy noc w społeczności Buszmenów. Mamy doskonałą okazję na pieszą wędrówkę w towarzystwie buszmeńskiego przewodnika. Poznamy sposoby zdobywania wody i metody przetrwania w tym nieprzyjaznym człowiekowi środowisku. Ludność San posiada głęboką znajomość przyrody i żyje z symbiozie z otaczającym środowiskiem. Poznamy też wiele opowieści ludowych, opowiadanych z pokolenia na pokolenie. Buszmeni to najstarsza grupa etniczna tego zakątka Afryki, szacuje się że pojawili się oni tutaj około 20 tysięcy lat temu. Liczbę Buszmenów szacuje się na 30 tysięcy osób, z czego tylko około 2 tysiące wciąż żyje w tradycyjny sposób.

± 315 km, ± 6h jazdy.

Dni 14 i 15 Rundu i Bagani Comunity Camp

Jedziemy prostą pustynną drogą w kierunku północnym i zatrzymujemy się na noc w miasteczku Rundu. Następnego dnia jedziemy przez tak zwaną rączkę patelni (panhandle), czyli wąską część Delty Okawano wzdłuż rzeki zasilającej deltę. Na noc zatrzymujemy się w miasteczku Bagani.

± 340 km, ± 6 do 7h jazdy.

Dni 16 i 17 Delta Okawango

Dzisiaj przesiadamy się na mokoro czyli wykonane z włókna szklanego łodzie na wzór tradycyjnych kanoe wycinanych z pnia drzewa. Każda takie mokoro zabiera dwie osoby i jest kierowane przez lokalnego, doświadczonego sterownika przez labirynty wodnych kanałów otoczonych wysokimi trzcinami i papirusami. Noc spędzamy na jednej z wielu wysp z dala od cywilizacji.

Dzień 18 Bagani Comunity Camp

Wracamy na kemping Bagani na noc, gdzie możemy odpocząć albo brać udział w wielu dostępnych tutaj dodatkowych atrakcji takich jak łowienie ryb, pływanie łódkami i piesze wycieczki.

Dni 19 i 20 Park Narodowy Chobe

Czeka nas bardzo długa jazda, po raz drugi przekraczamy granicę z Botswaną, tym razem w Goma, będącej także miejscem wjazdu do Parku Narodowego Chobe. Ten ogromny park jest domem dla wielkiej ilości zwierząt, zwłaszcza żyje tutaj duża populacja słoni. W drugim dniu udamy się na safari o wschodzie słońca i zobaczymy wiele aktywnych o tej porze zwierząt. Wieczorem udamy się na rejs statkiem po rzece Chobe, uważany za najlepszy sposób na obserwację zwierzyny w parku. Zobaczymy pływające słonie, duże ilości hipopotamów i wiele różnorodnych gatunków ptaków.

±430 km, ± 8h jazdy.

Dni 21 i 22 Wodospad Wiktorii

Z Parku Narodowego Chobe jedziemy do Wodospadu Wiktorii. W godzinach porannych przekraczamy granicę z Zimbabwe i urządzamy luncz na brzegach rzeki Zambezi. Kilka godzin później będziemy mieli okazję zobaczenia wspaniałego Wodospadu Wiktorii. Dzisiejszy obiad będzie ostatnim posiłkiem jaki spożywamy w grupi. Na następny dzień nie planowane są już żadne zajęcia, dlatego możesz pozostać tutaj jeszcze i nacieszyć się bliskością wodospadu albo skorzystać z szerokiej gamy dodatkowychh atrakcji takich jak white water rafting, bungie jumping albo kontynuować podróż na własną rękę.

O wycieczce do Vic Falls w Zimbabwe

Cena (wersja tańsza)

999 USD

O wycieczce do Wodospadu Wiktorii

Cena wycieczki ZAR10650

(około 4250 PLN) od osoby. Kitty płatne w dniu rozpoczęcia wycieczki 711USD od osoby

Cena nie zawiera

  • Międzynarodowego przelotu do Kapsztadu
  • Wiz, jeśli potrzebne
  • Opcjonalnych atrakcji
  • Dodatkowych posiłków i napoi
  • Obowiązkowego ubezpieczenia

Cena zawiera

  • Zakwaterowanie w namiotach oraz obiektach klasy turystycznej
  • Wyżywienie jak podano w programie
  • Transport ciężarówką przystosowaną do safari
  • Opłat wstępu do wszystkich wymienionych w programie wycieczki parków narodowych i rezerwatów

O wycieczce

Najodpowiedniejszym określeniem wycieczki będzie - obóz wędrowny z wykorzystaniem osobowej ciężarówki idealnej do pokonania tak trudnej trasy. Większość noclegów w namiotach, cały sprzęt, namioty, materace, kuchenki gazowe z butlami i żywność transportowane nieustannie ze sobą. Codzienne rozbijanie obozowisk i przygotowywanie posiłków, czasem na ognisku. Jest to prawie dom na kółkach. Jest to najlepszy rodzaj transportu w tych terenach. Posiada 20 miejsc sidzących. Każdy uczestnik ma swoją szafkę na bagaż, jest nawet lodówka zasilana z instalacji pojazdu i cooler box na wodę chłodzony przez lód kupowany na stacjach benzynowych. W wyposażeniu trucka są rozkładane stoły i krzesełka, z boku ciężarówki wbudowano wysuwany blat do przyrządzania jedzenia.

Autobus wycieczkowy Autobus wycieczkowy, widok Degustacja wina Obok Spitzkoppe Wydmy Namibii Krwisto czerwony zachód słońca na Delcie Okawango